Beşiktaş – Alanyaspor

Beşiktaş – Alanyaspor 09.04.2022

Süper Lig’de haftanın son maçı Beşiktaş – Alanyaspor olacak. Yeni hocasına alışmaya çalışan Beşiktaş, 52 puanla 4. sırada yer alan Akdeniz ekibini konuk edecek. Haftanın son mücadelesi cumartesi akşamı Vodafone Park’ta oynanacak.

Beşiktaş Öne Geçmek İstiyor

47 puanla 8. sıraya yerleşen Beşiktaş geçtiğimiz hafta Valerien Ismael ile anlaştı. Ayağının tozuyla lider Trabzonspor’un karşısına çıkan Beşiktaş sahadan beraberlikle ayrıldı. 1-1 sona eren maçtan sonra hızlıca toparlayan siyah-beyazlılar zirve umudunu koruyor.

Kalan maçlarda mutlak galibiyeti hedefleyen Kartal, Alanyaspor karşısında da sürpriz bir zafer arayacak. Beşiktaş’ın son 5 maçında 3 beraberlik, 1 zafer ve 1 de yenilgisi bulunuyor. Valerien Hoca ile yoğun bir idman sürecine giren ekip Alanyaspor karşısında şaşırtabilir. Beşiktaş’ta Cyle Larin’in kart cezası sürüyor.

Beşiktaş – Alanyaspor maçı

Alanyaspor Moralli

Zirveye adeta demir atan Alanyaspor art arda aldığı zafer ile form ve motivasyonunu koruyor. Farioli’nin öğrencileri son 5 maçta 4 zafer buldu ve 4. sıraya yerleşti. Üç puan alarak yerini korumak isteyen Alanyaspor’un hemen ardından Başakşehir geliyor. Vodafone Park’ta alınabilecek bir beraberlik ya da yenilgi durumunda Akdeniz ekibi 5.  sıraya gerileyebilir. Üç puanı hedefleyen ekip önceki maçlarda gösterdiği formuyla Avrupa yolunu hedefliyor.

Alanyaspor özellikle ikinci yarıda baskılarını artıran bir ekip. Rakibine nefes aldırmayan Akdeniz ekibi hücum tarafında başarılı bir performansa sahip. Geçtiğimiz haftalarda sadece Fenerbahçe’ye yenilen Farioli ekibi kalesini gole kapatamasa da rakip ağları 2 kez sarstı. Gol yemekten korkmayan Alanyaspor ekibi Beşiktaş deplasmanında zafere yakın.

Deplasman sınavı öncesinde Alanyaspor’da kritik bir eksik bulunmuyor.

Beşiktaş – Alanyaspor 09.04.2022

Beşiktaş yeni hocasıyla beraber umut vermiş ve lider Trabzonspor karşısında dayanmıştı. Taraftarının önünde maça çıkacak olan siyah-beyazlılar Alanyaspor ağlarını sarsabilir. Fakat Alanyaspor’un agresif futboluna dayanmak zorlayıcı olacaktır. 9 Nisan akşamı iki ekip de gol yollarını bulur.