Chelsea – Lille 22.02.2022

Şampiyonlar Ligi son 16 heyecanı Chelsea – Lille mücadelesiyle devam ediyor. İngiliz devi Chelsea evinde Ligue 1 gücü Lille’yi ağırlamaya hazırlanıyor.

Chelsea’de Hedef İkinci Şampiyonluk

Önceki turnuvada devler ligi kupasını evine götüren Tuchel ve ekibinin parolasında aynı heyecanı yaşamak var. Son 16 öncesi İngiliz devi 6 maçta karnesine 4 zafer, 1 yenilgi ve 1 de beraberlik yazdırdı. Premier Ligi’nde üçüncü sırada devam eden takımın lider Manchester City ile arasında 13 puan bulunuyor. Ligde son 2 maçından galip çıkan Chelsea FIFA Kulüpler Kupası’nda da müthiş bir başarıya imza atmayı bildi.

Oynadığı her ligde zaman zaman yenilgiler alsa da hız kesmeyen Chelsea son 16 turuna sağlam bir giriş yapmak istiyor. İç sahada bambaşka bir forma bürünen Thomas Tuchel ve öğrencileri Lille karşısında zafere daha yakın. Takımda Mason Mount, Reece James ve Ben Chilwell’in sakatlıkları devam ediyor.

Lille İvme Kaybetti

Ligue 1 şampiyonluk özlemini önceki sezon nihayete erdiren Lille, teknik adam Galtier ile yaşadığı ayrılıktan toparlanamadı. Goruvennec ile anlaşarak Fransız sahalarda yeni zaferler arayan Lille’nin ekibi bir türlü gülmedi. Kendi ligindeki kara bulutları dağıtamayan ekip Avrupa sahnesinde parladı. Son 16 biletini grubundan lider çıkarak alan ekip 6 maçta 3 zafer ve 2 beraberlik buldu. Karnesine 1 mağlubiyet yazdıran Ligue 1 gücü 11 puan toplayarak son 16’yı garantiledi.

Gourvennec’in ekibi ligde 10. sırada yer alıyor. Son beş maçında 2 yenilgi alan Lille devler sahnesine zafer parolasıyla çıkacak. Grup maçlarındaki sürpriz performansı tekrar bulmak isteyen Lille, Chelsea karşısında mucize arayacak. Konuk ekipte kritik bir eksik yok.

chelsea-lille maçı

 

Chelsea – Lille Bahis Tahmini

Önceki turnuvaya benzer bir performans göstermek isteyen Chelsea, Lille karşısında zafer bulacaktır. Tuchel’in öğrencileri son 16’nın en güçlü ekiplerinden biri olarak iç sahada galip gelecektir.