Tahincioğlu Basketbol Ligi’nde İlk Yarı Bitiyor

Tahincioğlu’nun isim sponsoru olduğu Türkiye Basketbol Ligi’nde bu hafta ilk yarı tamamlanıyor. Daha önceki sezonlara göre daha fazla ilgi toplayan ligde, ikinci yarıda her hafta playoff hesapları nedeniyle çekişme de aratacak ve sürpriz sonuçların gelmesi de olası. YouWin giriş yaparak avantajlı programlarla takip edeceğiniz ligde, 15. Haftanın öne çıkan maçlarına yer verdik.

 

Tofaş – Yeşil Giresun

Ligde ilk 10 maçın tamamını kazanarak zirveye oturduktan sonra aldığı Fenerbahçe yenilgisi sonrası düşüşe geçen ve Türkiye ile Avrupa arenasında yalnızca tek galibiyet alabilen Tofaş, ilk yarıyı en kötü ihtimalle bulunduğu 2.lik pozisyonunu koruyarak kapatmak isteyecektir. Rakip Yeşil Giresun ise zinde bir takım ve son Daçka maçında yenilseler de zorladılar. Tofaş’ın galibiyeti öne çıkarken 160 sayı barajının aşılması bekleniyor.

 

Uşak Sportif – Trabzonspor

Trabzonspor’un her an birine patlayabileceğini bu sayfalardan belirttiğimizi YouWin giriş takipçileri hatırlar. Geçen hafta bu talihli Tofaş oldu. Yaşadığı maddi sıkıntılar ve kötü gidişten kurtulmaya çalışan Trabzon, yine ligin dibinde yer alan Uşak deplasmanında galibiyeti hedefliyor. Düşme hattından çıkmak isteyen Uşak da bu maça konsantre olacaktır. Trabzonspor’un galibiyeti denenebilir.

 

Anadolu Efes – Galatasaray

Türkiye basketbolunun iki değerli antrenörü Ergin Ataman ile Erman Kunter’in karşı karşıya geleceği mücadelede, Efes’ye gözle görülür bir toparlanma var ve bu maçta da bunu sahaya yansıtacaklardır. Kötü başladığı sezonda ara bir iyileşme dönemi yaşayan Galatasaray yine arka arkaya mağlubiyetler aldı. YouWin giriş ile avantajlı oranlar yakalayabileceğiniz maçta, öncelik ev sahibi Anadolu Efes’in galibiyeti olarak görünüyor.

 

İstanbul BB – Fenerbahçe Doğuş

Fenerbahçe Doğuş, her yönüyle bu ligin 1 gömlek üstünde bir takım. Sezon başında henüz forma girmemişken yaşadıkları puan kayıplarının ardından tempolarını buldular ve kolay kaybetmezler. Ancak Euroleague ve Türkiye’de şampiyonluk hedefinde bir takım olarak yorgunluk emareleri de kendisini gösteriyor ve takımlar Fenerbahçe’ye karşı ekstra motive oluyor. Bu hafta İstanbul BB de zorlayacaktır ve Fenerbahçe Doğuş’un favori olduğu maçta, 175 sayı da aşılır.