Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns

Cavaliers’in Yenildiği Maçın En Skoreri Cedi Osman Oldu

Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns karşılaşmasında Cedi Osman nefis bir performansa imza attı. 20 sayıyla en skorer olan oyuncu yenilgiyi önleyemedi.

101-92’lik skor tablosuyla parkeden mağlup ayrılan Cavs ekibinde Cedi 30 dakika oyunda kaldı. Yarım saatlik performansa 20 sayı, 2 asist ve 3 ribaunt sığdıran oyuncu bu sezonun en iyi performansını sergiledi. Maçta 6 tane üçlük sayı bulan ve 2 kez top çalan Cedi aynı zamanda sezon rekorunu da kırmayı başardı.

Cedi’den sonra 11 sayı ve 12 ribaundla Kevin Love ve 11’er sayıyla Lauri Markkanen ve  Darius Garland geldi. Cavaliers buna rağmen Phoenix temsilcisini mağlup edemedi. Cavaliers’in bir sonraki rakibi ise Hornets olacak.

Galip olan Phoenix ekibinde ise Devin Booker 27 sayıyla en skorer oyuncu oldu. Ardından 17 sayı ve 12 ribauntla Deandre Ayton, 16 sayı ve 10 asistle Chris Paul geldi. Paul aynı zamanda double-double yaparak Suns zaferine katkıda bulundu.

Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns maçı

Korkmaz 4 Sayı Buldu

11 maçla devam eden normal sezonda göğsümüzü kabartan bir diğer performans da Furkan Korkmaz’dan geldi. Philadelphia 76ers – Atlanta Hawks mücadelesinde 18 dakikalığına parkeye çıkan Korkmaz, rakibin potasına 4 sayı bıraktı. Furkan Korkmaz’ın yanı sıra Ömer Yurtseven Miami Heat – Memphis Grizzlies mücadelesinde 2 sayı buldu. Sadece 3 dakika süren alan Yurtseven, 129 – 103 sona eren maçta 76ers zaferine katkı yaptı.