Luka Doncic, NBA Tarihine Adını Yazdırdı

126 – 121’lik skor tablosu ile sona eren NBA mücadelesinde Luka Doncic tarihe geçen bir performansa imza attı. Sloven basketbolcu maçta rakip potaya 60 sayı bıraktı, 21 ribaunt yaptı ve 10 asiste imza attı. Triple double yaparak akıl alması güç bir performansa imza atan basketbol yıldızı taraftarın gözünde yıldızlaştı.

NBA’de normal sezon 10 karşılaşma ile devam ederken Luka Doncic, tüm dikkatleri toplayan bir performans gösterdi. Adeta görsel bir şölen yapan yıldız basketbolcu 47 dakikalık oyun süresinde altın değerinde bir performans gösterdi.

Doncic Triple-Double Yapan İlk Basketbolcu Oldu

23 yaşındaki genç. Basketbolcu 21 saha içi isabet oranı yakaladı takımının zaferini inşa etti. Dallas Mavericks’in genç basketbolcusu triple-double rekoru ile NBA tarihine geçmeyi başardı. Basketbolcu takımını kaçınması güç bir yenilgiden korumayı da bildi. Karşılaşmanın sona ermesine 45 saniye kala Doncic nefis bir basketbol oynadı. 9 puan geride olan ekibini sırtlayarak uzatmaya götüren Sloven basketbolcu %68 şut yüzdesi ve 2 top çalma istatistiği ile zaferi bulan isim oldu.

Doncic’in getirdiği galibiyet Dallas Mavericks’in 4. zaferi oldu. Mavericks ekibi bu sezon 19 maçta parkeden galip olarak ayrılmayı bildi.

Luka Doncic

Bir Önceki Rekor Harden’daydı

Rekorun bir önceki sahibi olan James Harden ise 2018’de triple-double performansı göstererek tarihe geçmişti. Orlando Magic maçında 60 sayı 10 ribaund ve 11 asist yapan Harden rekorunu genç yıldıza teslim etmiş oldu. Dev performansta 60 sayılık rekor ise birçok Avrupalı basketçinin sayı rekorunu geride bıraktı.

55 sayı ile Tony Parker’ın rekorunu da kıran Luka Doncic bu gece “Bir maçta en fazla sayı atan Avrupalı oyuncu” unvanını eline geçirdi.