NBA Haftanın Görünümü

NBA HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ

Hem Türk oyuncuların varlığı hem yıldızların performansları hem de uluslararası haber boyutundaki gelişmeleri ile sürekli gündemde olan NBA’ de geride kalan haftanın önemli haber ve değerlendirmelerini sizler için derledik. YouWin giriş yaparak canlı olarak maçlarını izleyebileceğiniz ligin ilginizi çekebilecek güncel haberlerine birlikte bakalım.

 

Cedi Osman’dan İlginç Asist ve İyi Performans

Cleveland Cavaliers forması giyen temsilcilerimizden Cedi Osman, takımının Orlando Magic ile oynadığı ve kendisinin 10 sayı ürettiği karşılaşmada beğeni aldı. Ayrıca maç esnasında topu oyuna sokarken pota altındaki Kevin Love’a attığı uzun pas ile de dikkat çekti. Love’ın sayıya döndürdüğü pas sonrası, Love ve James’in yanına gelen Cedi Osman asist şeklini taklit eden arkadaşları ile şakalaştı.

O anları aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=4rV9xrAlBJI

 

NBA Genişleyecek mi?

ABD ile birlikte Kanada ekiplerinin de yer aldığı ( Toronto Raptors, daha önce Vancouver) NBA ileriki yıllarda Avrupa’yı da içine alan bir organizasyon olur mu? Real Madrid Başkanı Florentino Perez ile NBA temsilcisi Adam Silver arasında geçen görüşmelerle, NBA’in bir Avrupa grubu oluşturması üzerine fikirlerin tartışıldığı konusu, kulislerde geçmeye başladı. Tam da FIBA- ULEB arasında bir çekişme sürerken bir başka tartışmanın fitilini ateşleyen bu gelişmeler, önümüzdeki döneme damgasını vurabilir.

 

Thompson Gidici Mi?

YouWin giriş ile maçlarını canlı izleyebildiğiniz Cleveland Cavaliers’ın pivotu Tristan Thompson’un kulübü tarafından takaslanmak istediği konuşuluyor. Bu sezon yaşadığı sakatlık sebebiyle uzun süre lige başlayamayan Thompson’un yerine Kevin Love pivot pozisyonuna geçmişti ve hayli başarılı olmuştu. Cavs yönetiminin, şu an geri dönen ve performansından memnun olunmayan Thompson’u gündeme de yer alan DeAndre Jordan, Paul George gibi yıldızları almak için kullanmayı düşündüğü kulislerde konuşuluyor.

 

Takımı Lebron mu Kuracak ?

Şubat ayında yapılacak NBA All Star 2018 için geri sayım sürerken, ikinci oylama sonuçları da açıklandı. Buna göre konferanslarda en çok oy alan oyuncunun havuzdan takımını kuracağı yeni sistemde, an itibariyle Doğu Konferansında Lebron James, Giannis Antetokounmpo’yu geride bırakarak liderliği aldı. Hayli agresif yıldızın olduğu sezonda All Star heyecanı da YouWin giriş ile sizlerle olacak.