Golden State Warriors

NBA’de Antrenmana Kavga Karıştı

NBA’de Golden State Warriors antrenmanına kavga karıştı. Ünlü basketbolcular Jordan Poole ve Draymond Green arasında büyük gerilim çıktı.

2022-23 sezonu için düdük çalmadan önce hazırlıklar sürüyor. Sıkı antrenmanlara devam eden ekipler ise parkede vereceği sınavlara hazırlanıyor. Fakat geçtiğimiz gün gerçekleşen rutin antrenmanda sert bir gerilim yaşandı. Golden State ekibinde Jordan Poole ve Draymond Green arasında arbede çıktı.

Golden State Warriors’da Gerilim

Ligin son şampiyonu olan Golden State Warriors kavgasında iki yıldız birbirine girdi. Sebebi henüz paylaşılmayan kavgada Jordan Poole’un Draymond Green’i ittiği kaydedildi. Green ise takım arkadaşının yüzüne sert bir yumruk attı.

Kavganın görüntüleri ise sosyal medyada kendine yer buldu. Görüntülerde Green’in yavaş yavaş Poole’un üzerine doğru yürüdüğü görülüyor. Önce vücuduyla takım arkadaşını iten Green, Jordan Poole’un onu itmesinin hemen ardından yumrukla karşılık veriyor.

Ekibin en etkili basketbolcuları arasında yer alan Green ve Poole’un bu kavgasından sonra gözler yönetime çevrildi. Warriors’un idari kurulunda Draymond Green’e ceza verilmesi bekleniyor.

Golden State Warriors

Poole ve Green Arasında Gerilim

İkili arasındaki gerilimin ve sözlü tartışmaların bir süredir devam ettiği biliniyor. Gerilimin kaynağına dair yapılan tahminler ise Poole’un olumsuz tavırlarını işaret etti.

23 yaşındaki basketbolcunun sözleşmesi yakında sona erecek. Bu sebepten dolayı bir süredir farklı bir tutum benimseyen Poole, Draymond’un hedefi oldu. Taraftarın gözünde olumsuz bir imaj yakalayan Green ise ekibin en tartışmalı oyuncularından biri. Ünlü basketbolcu oyun esnasında da takım arkadaşlarına seslenmesiyle tanınıyor.

Sürekli olarak yorum yapan ve dikkatleri üzerinde toplayan basketbolcu bu kez beklenmeyeni yaptı. Takım arkadaşına doğrudan saldırıda bulunan basketbolcunun kovulması gerektiğini düşünen pek çok taraftar bulunuyor. Yorumcular ise Green’in maçlardan yasaklanmayacağını ve bir sonraki oyunda parkeye çıkacağını düşünüyor.