Türkiye – Polonya

Türkiye – Polonya Basketbol Maçında Zafer Devlerin

Türkiye – Polonya karşılaşması 94-78’lik skor tablosuyla A Milli ekibinin oldu. Temsilcimiz Polonya ekibini 16 farkla mağlup etmeyi başardı. 12 Dev Adam hazırlık karşılaşmasında galibiyeti eline aldı.

Cedi Osman, Ercan Osmani, Şehmus Hazer ve Furkan Korkmaz’dan gelen sayılarla Türkiye ilk dakikalarda üstünlüğü buldu. İlk periyotta rakibi ile arasına 8 puan koyan Ay-yıldızlı basketbol ekibimiz üstünlüğünün altını çizdi. İkinci periyotta da tempoyu bir an olsun bile düşürmeyen A Milli ekibi 38-23’lük skor tablosuyla farkı iyice açtı. Rakibimiz ise ilerleyen dakikalarda farkı 8’e indirmeyi başardı.

Mola sonrasında toparlanan 12 Dev Adam üçüncü periyodu 68-60’lık skor tablosuyla bitirdi. Hazırlık maçının son demlerinde fark 16’ya kadar çıktı.

Türkiye – Polonya

Cedi Osman’dan 18 Sayı

Milli basketbolcularımız arasından zaferi inşa eden isimler ise Cedi Osman, Yiğitcan Saybir ve Şehmus Hazer oldu. Osman rakip potaya 18 sayı bırakırken Saybir’den 14 ve Hazer’den 13 sayı geldi. Polonya ekibinin en skorer oyuncusu ise 12 sayı ile Aleksander Balcerowski oldu.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Türkiye – Polonya basketbol maçı A Milli zaferiyle sona erdi. FIBA 2022 EuroBasket turnuvası öncesi hazırlık maçları devam edecek. Önceki karşılaşmalarda Ukrayna ile karşılaşan temsilcimiz parkeden 96-70’lik zaferle ayrılmıştı. Slovenya karşısında uzatmalara kalan ve 104-103’lük skor ile mağlup olan 12 Dev Adam, uzatmalarda gelen mağlubiyeti Polonya zaferi ile unutturdu.

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın bir sonraki rakibi ise Yunanistan olacak.

Türkiye – Yunanistan Maçı 17 Ağustos’ta

17 Ağustos akşamı oynanacak olan karşılaşmada Türkiye, Yunanistan ile karşı karşıya gelecek. Atina’da oynanacak maçtan sonra hazırlık maçları 19 Ağustos’a kadar devam edecek. Ay-yıldızlı basketbolcularımız 18 Ağustos akşamı Polonya ile bir kez daha karşı karşıya gelecek. Ve son olarak 19 Ağustos tarihinde Yunanistan ile Türkiye arasında bir rövanş maçı daha oynanacak.

A Milli ekibinin hazırlık maçı programının tamamı Atina’da oynanacak. Hazırlık karşılaşmalarının ardından 12 Dev Adam 25-28 Ağustos tarihleri arasında Letonya ve Sırbistan karşısında sınav verecek. 2023 Dünya Kupası Eleme Maçları kapsamında A Milli ekibi bir hayli terleyecek.