Türkiye

A Milli Takım’ın EURO 2024’teki Torbası Belli Oldu

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa ŞampiyonaElemeleri D Grubu 8. maçında deplasmanda Galler ile 1-1 berabere kaldı ve grubunu Hırvatistan’ın önünde lider tamamladı. Tarihinde ilk kez bir turnuvaya lider katılım hakkı elde eden Türkiye’de Teknik Direktör Vincenzo Montella da tarihe geçerken kura öncesi torbamız belli oldu.Türkiye a milli takımı

Hangi Torbadan Katılacak?

2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu’nu zirvede tamamlayan A Milli Futbol Takımı’nın torbası belli oldu.
A Milli Takım, D Grubu’nu lider tamamlayarak kuraya ikinci torbadan katılmak hakkı elde etti.Son üç biletin sahibi ise Mart 2024’ te oynanacak Uluslar Ligi Playoff’larından sonra belli olacak.

Kura Çekimi 2 Aralık’ta Hamburgda

EURO 2024 finalleri grup kura çekimi 2 Aralık Cumartesi günü Türkiye saati ile 20.00’da Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleştirilecek. Kura çekimi TRT ekranlarında naklen yayınlanacak. Elbphilharmonie’de gerçekleştirilecek kura çekimi sonrasında gruplar belli olacak. 14 Haziran – 14 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak şampiyonaya 10 kent ev sahipliği yapacak. Açılış maçının Münih Stadyumunda oynanmasına karar verilen şampiyonanın, final karşılaşması ise Berlin Olimpiyat Stadyumunda gerçekleşecek. Euro 2024’te grup maçları tamamlandıktan sonra son 16 Turu’na geçilecek. Son 16 Turu maçları 29-30 Haziran, 1-2 Temmuz 2024 tarihlerinde oynanacak. 2 günlük dinlenme arasının ardından çeyrek final maçları 5-6 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Yarı final maçları öncesi ise 3 günlük dinlenme arası verilecek ve maçlar 9-10 Temmuzz’da oynanacak. Final maçı Berlin’de 14 Temmuz 2024 Pazar akşamı oynanacak.

EURO 2024 Torbaları Belli Oldu

Türkiye, kura çekimine 2. torbadan girecek.

1. TORBA: Almanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, İspanya

2. TORBA: TÜRKİYE, Danimarka, Macaristan, Arnavutluk, Romanya, Avusturya

3. TORBA: Hırvatistan, Slovenya, Slovakya, Çekya, Hollanda, İskoçya

4. TORBA: Sırbistan, İtalya, İsviçre, Play-Off Kazananı A, Play-Off Kazananı B ve Play-Off Kazananı C