A milli

A Millilerimiz EURO 2024 Öncesi İlk Antrenmanına Çıktı

Almanya’da 14 Haziran-14 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Futbol Takımı, Hannover’daki kamp merkezine geldi. Polonya’nın başkenti Varşova’dan kalkan özel uçakla Hannover Havalimanı’na gelen kafile, kendilerini bekleyen otobüsle Barsinghausen’deki kamp oteline geçti. Kafilede, TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop da yer aldı. Ay-yıldızlı ekip, hazırlıklarını merkez kamp yeri olarak kullanacağı Barsinghausen kasabasındaki tesiste sürdürecek.
Milli Takım
A Milli Takımımız Taraftara Açık idman’a Çıktı

A Milli Futbol Takımı, yarın Barsinghausen’deki kamp merkezi yakınında bulunan August Wenzel Stadyumu’nda halka ve medyaya açık bir antrenman yapacak. Milli Takımın taraftara açık idmanı TSİ 12.30’da başlayacak. Aşağı Saksonya Futbol Federasyonu, UEFA ile T.C. Hannover Başkonsolosluğu tarafından dağıtılan antrenman biletlerinin tükendiği duyuruldu. Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, 14 Haziran-14 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın ev sahipliği yapacağı Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren milli takımın, yarın Hannover kentinde halka açık gerçekleştireceği antrenmanın biletlerinin tükendiği belirtilerek, bugün yapacağı, yerel saatle 11.30’da başlayacak olan ve biletleri Aşağı Saksonya Futbol Federasyonu, UEFA ile Hannover Başkonsolosluğu tarafından dağıtılan antrenmanda, A Milli Takımımızın yanında olup destek verecek taraftarlarımıza göstermiş oldukları ilgiden ötürü teşekkür ederiz.” denildi. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için dün akşam Almanya’ya giden A Milli Takım, ilk antrenmanını bu sabah taraftara açık yaptı.
Barsinghausen’deki August Wenzel Stadyumu’nda gerçekleştirilen ve biletleri tükenen idmana taraftar, yoğun ilgi gösterdi.
August Wenzel Stadyumu’nun yaklaşık 5 bin kişilik kapasitesi dolarken stadyum çevresinde de çok sayıda Türk taraftar yer aldı.
Taraftarın tezahüratlarla ay yıldızlı ekibe destek verdiği coşkulu geçen antrenmanda zaman zaman yağmur da etkili oldu.
Milli takımda Mert Günok ve İfran Can Kahveci tedbir amaçlı antrenmanda yer almazken, Zeki Çelik ve Ferdi Kadıoğlu takımdan ayrı çalıştı. Çalışmanın ilk bölümünde takımla idman yapan Samet Akaydın ve Ahmetcan Kaplan, antrenmanı ayrı çalışmalarla tamamladı.
Isınma hareketleriyle başlayan, koşu ve pas çalışmasıyla devam eden millilerin idmanı, dar alanda çift kale maçla sona erdi.
Milli futbolcular ve teknik ekip, antrenmanın ardından taraftarı selamlamak için saha etrafında tur atarak imza verdi.
Şampiyonada ilk maçını 18 Haziran Salı günü Dortmund’da Gürcistan ile oynayacak ay yıldızlı ekip, hazırlıklarını bu akşam yapacağı antrenmanla sürdürecek.