arda güler

Arda Güler Transferi İçin Avrupa’nın Devleri Yarışta

Fenerbahçe’nin genç efsanesi Arda Güler için Avrupa devleri yarışa girdi. Halihazırda Barcelona’nın transfer listesinde yer alan futbolcu yeni bir devin de hedefine girdi.

Fenerbahçe’de estiği rüzgarlarla dünya futbolunda ses getiren Arda Güler için transfer söylentileri artıyor. Henüz 18 yaşında olmasına rağmen müthiş bir performans gösteren Güler için dünya devleri transfer yarışına girdi. Geçtiğimiz gün İspanyol basını El Nacional ise kritik bir iddia öne sürdü. Yapılan habere göre Arda Güler Real Madrid transfer listesine girdi.

arda güler

Real Madrid Arda Güler’i Takibe Aldı

El Nacional’de yer alan demece göre Real Madrid başkanı yetenekli orta sahayı yakından takip ediyor. Ceballos, Modric ve Perez ile yollarını ayıran Real Madrid’de orta sahaya yeni bir ilaç aranacak. Bu noktada Madrid kurmayının hedefine birçok isim girdi.

Arda Güler ile beraber Borussia Dortmund’dan Jude Bellingham da La Liga devinin orta saha formüllerine ilaç olabilir.

Transfer Kolay Olmayabilir”

İspanyol basını Güler’in Türk Messi lakabını aldığını da belirtti. Habere göre Perez transfer işlemini uygun bir meblağ ile tamamlayabilir. Ancak futbolcunun halihazırda diğer devler tarafından takip ediliyor olması süreci zorlaştıracaktır. Çünkü Avrupa devinin yanı sıra Sevilla, Arsenal, Barcelona ve Atletico Madrid de Arda Güler için transfer ihtimallerini düşünüyor.

Bu noktada genç yıldızın Türkiye’de en çok takip edilen isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Şımaracak Bir Çocuk Değil”

Fenerbahçe U16 Antrenörü Semih Şentürk ise Arda Güler hakkında açıklamalarda bulundu. Genç yıldızı övgülerle anlatan Şentürk, “Arda zaten kendini belli ediyordu” dedi. Futbolcu ile sadece 6 ay çalışan antrenör Arda’nın aynı zamanda “şımaracak bir çocuk olmadığını” dile getirdi.

Antrenör, Fenerbahçe’nin genç starı için “daha fazla süre alırsa daha güzel şeyler yapacağına eminim” ifadelerini kullandı.