Ballon d'Or Ödülü

Ballon d’Or Ödülü Sahipleri Belli Oldu

France Football dergisi tarafından Avrupa’da sezonun en iyi futbolcusuna verilen Ballon d’Or ödülü, Lionel Messi’nin oldu. Arjantinli futbolcu kariyerinde 8. kez bu ödüle layık görüldü ve en yakın rakibi Cristiano Ronaldo ile farkı 3’e çıkardı. Kadınlarda Ballon d’Or’un sahibinin de açıklandığı etkinlikte 30 kişilik aday listesinde bulunan Kim Min-Jae’nin sıralaması belli olurken Dominik Livakovic’in de aday olduğu ‘Yılın kalecisi’ ödülü de sahibini buldu.

Ballon d’Or 2023, Lionel Messi’nin oldu. Geride kalan sezon Arjantin’le Dünya Kupasını kazanan ve kariyerindeki tek eksiği de tamamlayan Lionel Messi, 8. kez Ballon d’Or’u kazanmış oldu. Messi, Ballon d’Or’u daha önce 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 ve 2021 yıllarında kazanmıştı.

Messi’ye ödülünü, formasını giydiği Inter Miami kulübünün de sahibi olan İngiliz efsane David Beckham verdi.Ballon d'Or Ödülü

Haaland İkinci, Mbappe Üçüncü Oldu

Ballon d’Or oylamasında ikinci sırayı Erling Haaland alırken üçüncü sıra ise Kylian Mbappe’nin oldu.

8. Kez Kazandı! Ronaldo İle Fark 3 Oldu

Lionel Messi, kariyerindeki 8. Ballon d’Or ödülünü kazandı. Cristiano Ronaldo’nun 5 Ballon d’Or’u bulunuyor.

Maradona’nın Doğum Gününde Kazandı ve Efsaneyi Unutmadı

Lionel Messi, Arjantinli efsane Diego Armando Maradona’nın doğum günü olan 30 Ekim’de 8. kez Ballon d’Or’u kazanmış oldu.

Ödül sonrası yaptığı açıklamada; “Ona ‘Mutlu yıllar’ demek için daha iyi bir yer olamaz. Nerede olursa olsun, iyi ki doğdun Diego. Bu ödül senin için de.” dedi.

Messi’nin Ödül Açıklaması Şu Şekilde Oldu;

Çok teşekkürler. Burada bu ödülü kazandım. Tabii ki takım arkadaşlarımın çok büyük önemi var. Milli takımda çok büyük başarı kazandık. Tüm teknik ekibe teşekkürler. Hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin. Başaracağınıza olan inancınızı asla kaybetmeyin. Eşime, çocuklarıma, aileme, beni destekleyen tüm taraftarlara teşekkür ederim. Bu benim rüyam ve hayalimdi. Kylian ve Erling çok özel oyuncular. Çok gençler. Kylian ile birlikte oynadım, ne kadar iyi olduğunu yakından gördüm. İkisi de genç yaşta önemli kupalar kazandı. Çok yakın zamanda bu ve bunun gibi birçok ödül kazanacaklarına eminim.