Beşiktaş

Beşiktaş’ta Rıza Çalımbay Dönemi Resmen Başladı

Beşiktaş‘ta Burak Yılmaz‘ın istifasının ardından teknik direktörlük koltuğuna Rıza Çalımbay geçti. Siyah-beyazlı kulüp, anlaşmayı resmen açıkladı. Süper Lig ve Konferans Ligi’nde beklenen sonuçları alamayan Beşiktaş’ta teknik direktör değişikliği yaşandı. Siyah-beyazlı kulüp, Burak Yılmaz’ın istifa kararı aldığı ve yönetimin bu talebi kabul ettiğini açıklamıştı.Rıza Çalımbay

Emre Kocadağ ile Görüştü

Spor Arena’nın edindiği bilgiye göre; Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Emre kocadağ önceki akşam teknik direktör Rıza Çalımbay çağırarak kongreye kadar anlaşmak istediklerini ifade etti ve fiyat konusunda görüşlerini almak istedi.
Rıza Çalımbay’ın ise “Ben Beşiktaş’ın çocuğuyum Beşiktaş’ta doğdum ne parası ben para filan istemiyorum. Takımın başında bir an önce başarılı olmak için tüm imkanlarımı seferber edeceğim” yanıtını verdiği öğrenildi.

18 Yıl Sonra İç Sahada Takımın Başında

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör Rıza Çalımbay, siyah-beyazlı takımın başında 6 bin 601 gün sonra yeniden sahaya çıktı. 2005-2006 sezonunun 9. haftasında (16 Ekim 2005) alınan 0-0’lık Kayserispor karşılaşmasının ardından istifa eden teknik direktör Rıza Çalımbay, bir başka deyişle 18 yıl 27 gün sonra ilk maçına siyah-beyazlı taraftarların karşısında yer aldı.

Rıza Çalımbay Dönemi Galibiyetle Başladı

Rıza Çalımbay’ın 18 yıl sonra Beşiktaş’ta teknik direktör olarak çıktığı ilk maçta üç puanı getiren gol, Ante Rebic’in müthiş pası sonrası 55. dakikada Jackson Muleka’dan geldi.

Çalımbay’a Çiçekli Karşılama

Karşılaşma öncesinde oyuncular ısınma hareketlerini gerçekleştirmek üzere zemine gelirken, siyah-beyazlı taraftarlar teknik direktör Rıza Çalımbay’a büyük sevgi gösterisinde bulundu. Tecrübeli teknik adam, karşılaşma öncesinde tek tek tribünlere çağrılırken, Çalımbay’a tribünlerdeki taraftarlar tarafından çiçek verildi. Tecrübeli teknik adam daha sonra tek tek tribünleri gezerek Beşiktaşlı taraftarları selamladı. Taraftarlar ise “Beşiktaş’ın çocuğu Rıza Çalımbay” şeklinde tempo tuttu.