Korona Futbol

Futbol Dünyası İçin Aşı Kararı

TFF Başkanı Sağlık Bakanlığı’ndan onayı aldı: Türk futbol dünyası kısa sürede aşılanacak. Futbolcular aşılama sürecinde öncelikli grup olacak.

TFF ve Kulüpler Birliği’nin Sağlık Bakanlığı ile yürüttüğü görüşmelerin sonucunda karar verildi. Süper Lig’de ve A Milli Futbol Takımı’nda artan pozitif vakalar sebebiyle futbol dünyası aşılamada önceliğe alındı. 1 ay içerisinde hakemler, teknik direktörler ve kulüp personelleri COVID-19’a karşı aşılanacak. Alt liglerden başlamak üzere en üstteki lige dek tüm futbol dünyası 1 ay içerisinde aşıya tabii tutulacak.

Koronavirüs Futbol Dünyası için Öncelik

Vatandaştan Tepki Geldi

Futbolcuların öncelikli grup olarak alınması ve 1 ay içerisinde tüm futbol camiasının aşılanması ise vatandaşın tepkisine neden oldu. Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla verilen aşı kararı sosyal medyada gündem oldu. “Öğretmenler yerine futbolcular aşılanacakmış” ve “Kanser tedavisi gören eşime karşı risk oluşturuyorum fakat herhangi bir aşı önceliğim yok. Ama milyonlarca Euro kazanan futbolcular bu ayrıcalıktan yararlanıyor” gibi tepkiler Twitter’da kendine yer buldu.

Halihazırda devam eden eğitim sürecinde öğretmenler aşılanmazken futbol dünyasının öncelikli olmasına dair tepkiler büyüyor. TFF başkanı Nihat Özdemir aşılamaların yakın zamanda başlayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz gün Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un COVID-19 testinin pozitif sonuç verdiği açıklanmıştı. Takımı resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Ali Koç’un durumunun iyi olduğu ve tedavi sürecinin başladığı ifade edildi.

Yeni Malatyaspor takımda 4 yeni pozitif vaka tespit ettiğini duyurdu. Kulüp pozitif vakaların izolasyon ve tedavi sürecinin başladığını duyursa da 8 Nisan akşamı yeni sınavına çıkacak. Yeni Malatyaspor – Fenerbahçe mücadelesi yarın akşam saat 19.00’da başlayacak. Fenerbahçe ise güncel bir koronavirüs vakası duyurmadı.