Real Madrid

Kylian Mbappe, Real Madrid ile Sözleşme İmzaladı

PSG ile Haziran ayında sözleşmesi sona erecek olan Kylian Mbappe, sözleşmesini yenilemeyeceğini kulübe bildirmişti. İngiltere ve İspanya’dan ciddi talipleri olan Fransız yıldız kararını verdi ve imzayı attı. Kylian Mbappe’nin yeni takımı belli oldu.

İspanya’nın önde gelen gazetelerinden MARCA, Kylian Mbappe’nin Real Madrid ile anlaşma sağladığını ve Temmuz ayında resmi imzaların atılacağını okuyucularına aktardı.Kylian Mbappe

Haberde “MARCA’nın teyit ettiği üzere, Kylian Mbappe ve Real Madrid anlaşmaya vardı ve 1 Temmuz’dan itibaren Fransız forvet Real Madrid’in oyuncusu olacak. Bu karar ile 133 gün içinde futbol dünyasının son yıllarda yaşadığı en kapsamlı flört resmi olarak sona erecek. Oyuncu ve kulüp isteklerini yerine getirerek nihayet kaderlerini birleştirecek ve 2017 yazından bu yana her türlü iniş çıkışa sahne olan bir yolu geride bırakacaklar. Son birkaç gün içinde, futbol dünyasının en güçlü kulüplerinden biri PSG forvetine bir teklif sunma olasılığını dile getirdi, ancak oyuncunun çevresi onlara zahmet etmemelerini çünkü Kylian’ın zaten Real Madrid’e kesin bir taahhütte bulunduğunu söyledi.” denildi.

PSG Yıldız Oyuncudan Ümidini Kesti

MARCA’da yer alan haberde Kylian Mbappe ve PSG başkanının geçtiğimiz hafta bir araya geldiği ve bu görüşmede Mbappe’nin kendisine yeni bir teklif sunmamalarını talep ettiği belirtildi. Mbappe’nin Real Madrid ile 5 yıllık sözleşme imzaladığı belirtilen haberde PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi’nin yıldız oyuncudan ümidi kestiği ifade edildi.

Ünlü Oyuncu ile İlk Temas Ocak Ayında Gerçekleşti

MARCA’nın haberinde Real Madrid yönetiminin 2022’deki hayal kırıklığını yaşamamak için Mbappe’ye mesafeli yaklaştığı fakat Ocak ayında yıldız oyuncunun çevresiyle iletişime geçildiği yazıldı.

Mbappe’nin Takımdan Alacağı Maaşı Belli Oldu

Haberde Kylian Mbappe’nin PSG’den yıllık 32 milyon Euro kazandığı fakat Real Madrid’den yılda net 26 milyon Euro kazanacağı belirtildi. Florentino Perez’in maaş dengesizliğinden çekindiği ve Mbappe ile yapılan görüşmelerde maddi detayların olmazsa olmaz olduğu vurgulandı. Mbappe, Real Madrid’in tüm şartlarını kabul etti.