messi psg yolcusu

Messi PSG Transferine Şikayet Engeli

21 senelik devri sona erdiren Lionel Messi Barcelona ayrılığından sonra futbolcunun yeni takımının Paris Saint-Germain olacağı tahmin ediliyor. Barcelona’nın avukatları ise hukuki yollara başvurdu ve PSG’nin de önünde engeller bulunduğunu öne sürdü.

Messi altyapısında yetiştiği Barcelona formasını 20 yıldır gururla taşıyor. Geçtiğimiz gün La Liga’nın prosedürleri doğrultusunda sözleşmesini yenileyemeyen efsane futbolcu bir veda konuşması yaptı. Vedasında gözyaşlarını tutamayan ve gönülden bağlandığı kulübünden ayrılmak istemeyen Messi, süreç hakkında konuştu.

“Sözleşmedeki fiyattan %50’lik bir fedakarlık yaptım. Buna rağmen Barcelona’da oynamama engel olundu.”

messi psg transferi şikayet engeline takıldı.

PSG’yi Şikayet Ettiler

PSG taraftarı ise dünyaca ünlü yıldızı nöbet tutarak beklerken Barcelona’dan yeni bir hamle geldi. Kulübün avukatları Avrupa Komisyonu’na şikayette bulundu ve PSG’nin Messi’yi bünyesine katamayacağını öne sürdü. Avukat Branco, komisyona sunulan şikayete dair bir demeç verdi.

“Barcelona futbol kulübü ortakları adına şirketim Avrupa Komisyonu’na bir şikayette bulunmuştur. Bu doğrultuda PSG’nin FFP değerleri Barcelona’dan daha kötüdür. 2019-2020 yıllarında maaş bütçesinin gelire dayadığı oran neredeyse %99’dur. Aynı dönemde Barcelona’nın oranı ise %54’tür. Dolayısıyla PSG’nin Lionel Messi’ye imza attırması mümkün görünmemektedir.”

Barça’dan gelen bu hukuki hamlenin etkileri ise henüz ortaya çıkmadı. Fakat takımına gözyaşlarıyla veda eden Messi’nin önümüzdeki günlerde çeşitli sağlık kontrollerine tabii tutulduktan sonra imza törenine gitmesi bekleniyor. Milyonlarca futbolsever tarafından dünyanın en ünlü ve en başarılı futbolcusu olarak görülen Arjantinli oyuncu, halihazırda başka takımlar ile görüştüğünü de belirtti. Medyadaki Messi PSG rüzgarına rağmen oyuncunun gidebileceği başka kulüpler olduğu da detaylar arasında.

Yıldız golcü ise geçtiğimiz süreçte defalarca Barcelona’dan ayrılmak istemediğini ifade etmişti. Dev kariyerinde 700’den fazla maça çıkan ve 600’den fazla gol kaydeden 34 yaşındaki efsane, karnesine 305 asisti de ekledi.