şenol güneş

Şenol Güneş İstifa Edecek Mi?

Dünya Kupası Elemeleri’nde Türk futbolunu adeta yasa boğan sonuç Şenol Güneş istifa edecek mi sorusunu sordurdu. Hollanda’nın attığı 6 gol Şenol Hoca’nın geleceğini riske atacak mı?

7 Eylül akşamı oynanan Hollanda – Türkiye maçında Ay-yıldızlı temsilcilerimiz kalede 6 gol gördü. Rakip ağları sadece 1 kez sarsabilen A Milli Futbol Takımı, sahadan 6-1’lik yenilgiyle ayrıldı ve geriye dev bir hayal kırıklığı bıraktı. Rakibin gollerini Davy Klaassen, Memphis Depay, Guus Til ve Donyell Malen kaydetti. Türkiye’nin ilk ve son golünü ise 90+2’de Cengiz Ünder attı.

  1. dakikada 2-0’a çıkan üstünlükten sonra Türk futbolu adeta Şenol Güneş’e karşı birleşti. Sosyal medya üzerinden teknik direktörün istifa etmesini isteyen binlerce paylaşım yapıldı. Peki Şenol Güneş milli takımdan ayrılacak mı? İstifa söylentileri doğruluk taşıyor mu?

İlk Gol 55. Saniyede Geldi

Karşılaşmanın ilk dakikası geçmeden Hollanda ekibi 1 gol kaydetmeyi başardı. Takımımız ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nun 6. karşılaşmasına zirvede çıkmıştı. Lider olarak başladığı karşılaşmada bu denli ezici bir yenilgi alan milliler, 15 dakikada iki gol yedi ve ekran başında birleşen taraftarı da üzüntüye boğdu.

Karşılaşmayı Amsterdam’dan izleyen futbolseverler ise tribünlerden teknik direktöre istifa tezahüratları yaptı. “Git artık” diyen taraftara karşı Şenol Güneş karşılaşma sonrası açıklama yaptı. 2019’dan beri A Milli Takım’ın başında yer alan Güneş “Eleştirileri normal karşılıyorum” dedi.

“Ben buraya isteyerek geldim. Şimdi mağlubiyet olunca doğal olarak herkes duygularını dışa vuruyor. Artık şeytanca bir düzen var ve bu kaotik düzende iyi sonuçlar almak istedim. Ama bozamadım. Oyuncularıma karşı söylenilenleri doğru bulmuyorum. Hata benimdir, sorumluluktan kaçmam.”

“Ben buraya sevinerek gelmiştim. Fakat ben buradan eğer gidersem düşüncede bir devrim olsun isterim. Benden sonra takımın başına geçecek kişiye de bu yapılmasın. Elbette ben de mutlu değilim, çok huzursuzum”.

şenol güneş istifa

İstifa Kararı Gelir Mi?

Ülke karşılaşmalarında bugüne dek ortak çıkan tek ses istifa oldu. Oldukça büyük bir istekle Şenol Güneş’in istifa etmesini isteyen futbolseverler, teknik direktörün takımı iyi yönetemediğini düşünüyor. Cebelitarık karşısındaki zafere rağmen yaptığı tercihlerle büyük eleştiri alan hocanın ise hala istifa etmek gibi bir niyeti bulunmuyor.

“Böyle bir karar alırsam, söylerim” diyen 69 yaşındaki futbol insanının A Milli ekibini bırakmak gibi bir isteği yok. Maç sonrası yapılan canlı yayınlarda ise yorumcu Erman Toroğlu ilginç bir çağrıda bulundu. “Adama tazminatı ödeyelim de gitsin” diyen Toroğlu, TFF’ye çağrı yaptı.