Galatasaray-Fenerbahçe

Transferde Galatasaray ve Fenerbahçe Çalımları

Süper Lig’de transfer çalışmaları hızla devam ederken lig devleri vites artırdı. Fenerbahçe ve Galatasaray arasında tarihi transfer çalımları gerçekleşiyor. Futbolcuların da dahil olduğu transfer dramalarında gün geçmeden yeni bir bomba daha patlıyor.

Tarihi transfer çalışmalarında en güncel hamle Galatasaray’dan geldi. Fenerbahçe ile anlaşma noktasına gelen Wilfried Zaha, son anda sarı-kırmızılı renklere bağlandı. Futbolcuyu KAP’a bildiren Galatasaray ise transfer çalımı sonrası sosyal medyada şov yaptı.

Şampiyonluk yarışında galip gelen sarı-kırmızılılar transferde de benzer bir performans göstermek istiyor. Fenerbahçe ise bu sezon kasasını dolduran bazı transferler yaptı. Sarı-lacivertlilerde bir sonraki hedef ise Zaha’nın intikamını almak olacak.Wilfried Zaha

Fenerbahçe’den Zaha Hamlesine Cevap

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray’ın ses getiren Zaha transferinden sonra açıklamalarda bulundu. Bir süredir futbolcu ile temas halinde olduklarını belirten başkan, Galatasaray tarafından gelen bazı açıklamaları yalanladı.

Yıllık rakam konusunda tartışmamız 9’a kadar yükseldi. Bunun üzerine Zaha ile görüşmeleri sürdürmeme kararı aldık. Sonrasında da rakip takım transfer yaptı. Ancak açıklanan sayılar %100 yanlış sayılardır. Bunu size adım gibi söylerim.”

Galatasaray’a Maliyeti Yıllık 4 Milyon

Galatasaray ise KAP’a yaptığı açıklamada Zaha’yı 3 yıllığına renklerine bağladığını duyurdu. Futbolcu sözleşme doğrultusunda her yıl 4 milyon 350 bin Euro ödeme alacak. Kulüp futbolcuya imzası için 2 milyon 330 bin Euro daha ödeme yapacak.

Başkan Ali Koç ise bu sayılar “bizde de belge var” diyerek, “eğer sunduğumuz fiyatın %50’sine aldılarsa bir şey diyemem. Bu büyük bir başarı olur. Ama ben öyle olmadığını gayet iyi biliyorum. Yani nasıl sıkıştırıyorlar, nasıl bir formülleri var, bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Cengiz Ünder İçin Düğmeye Bastı

Sarı-lacivertli kurmaylar Zaha transferine yanıt olarak Cengiz Ünder’i hedefledi. Halihazırda Marsilya’da forma giyen Ünder ise bir hayli maliyetli bir futbolcu. Bu noktada Fenerbahçe’nin Arda Güler’in satışından kazandığı geliri kullanması bekleniyor.

Süper Lig devi genç efsaneyi 20 milyon Euro’ya Real Madrid’e transfer etmişti. Diğer ayrılıklarla beraber kasasını dolduran Fenerbahçe Galatasaray’dan transfer intikamı almak için Cengiz Ünder ile temasa geçecek.