Galatasaray

Trendyol Süper Lig’in Yeni Şampiyonu Galatasaray Oldu

Trendyol Süper Lig’de 2023-2024 sezonu şampiyonu belli oldu. Sezonun son haftasında Galatasaray, Konyaspor maçında rakibini farklı geçti. Fenerbahçe ise İstanbulspor deplasmanından sahadan galibiyetle ayrıldı. Fenerbahçe, geçtiğimiz hafta aldığı derbi galibiyetiyle ümitlerini son hafta taşırken şampiyonluk sevinci yaşayan takım belli oldu. 38. hafta maçları öncesinde Fenerbahçe ve Galatasaray arasında 3 puan fark bulunuyordu. Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaşmalarını kazandı.

2023-2024 Süper Lig şampiyonu belli oldu. Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki ezeli rekabet bu sezonda devam etti. Son hafta maçları öncesinde Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki puan farkı üçe inmişti. Trendyol Süper Lig’de puan eşitliği durumunda Fenerbahçe avantajlı konumda bulunuyordu. Fenerbahçe – İstanbulspor ve Konyaspor – Galatasaray maçları tamamlandı. Galatasaray dün alınan sonuçlarla beraber puanını 102 yaparken Fenerbahçe ise 99 puanda kaldı.

2023-2024 sezonunda Galatasaray, Fenerbahçe’nin üç puan önünde şampiyon oldu. Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray, Konyaspor galibiyetiyle şampiyonluğa ulaştı.

Fenerbahçe ise İstanbulspor karşısında kazanmasına rağmen sezonu ikinci sırada tamamladı. Galatasaray önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde play-off oynayacak. Fenerbahçe ise Devler Ligi’nde iki ön eleme oynayacak.Şampiyon Galatasaray

Maç Sonrası Okan Buruk Taraftarlara Seslendi

Çok mutluyuz, zor bir ortamdı. Konyaspor küme hattındaydı ama hak ederek, çok iyi oynayarak kazandık. Geçen hafta da söyledim. Her zamanki gibi Mayıslar bizim oldu. Şimdi 24. şampiyonluk için hazırlansınlar. Ben tabii ki taraftarımızla birlikte yaşıyorum. Onlara hizmet etmek zorundayız. Çok iyi bir oyuncu gurubu ile birlikteyiz. Hep birlikte büyük bir iş başardık. En çok şeyi taraftarlar hak ediyor.” dedi.

“Hedefimiz gerçek 5. yıldız. Onun altını çizmek gerekiyor. Bizde her şeyin gerçeği var. Şampiyonluğun da gerçeği, yıldızın da gerçeği var. Bütün takımları tebrik etmek istiyorum. Konyaspor ilk yarı iyi direndi bize. Çok değerli bir şampiyonluk daha kazandık. Başkanımıza, yönetim kurulumuza çok teşekkür ederim. Erden beye çok teşekkür ederim. Bir senedir şampiyon olamıyorduk (gülerek). Çok zor bir sezon geçirdik. Çok fazla maç oynadık, Avrupa’da, Türkiye’de. Şampiyonlar Ligi’ne yönelik oyuncu aldık. Bazıları uyum sağladı, bazıları sağlayamadı. Benim yaptığım çok bir şey yok. Oyuncularım, ekibim… Bütün payı hepimiz paylaşmalıyız. Teknik direktörün çözüm üretmesi gerekiyor. Geçen hafta maçı kazanamadıysam buna çözüm bulmalıyım. Oyuncularımızı maça hazırlamaya çalışıyoruz. Hedefimiz yeniden hem Şampiyonlar Ligi’ne girmek hem şampiyon olmak.”