Yasir boz

Yasir Boz Real Madrid ve Brighton’ın Radarına Girdi

İngiltere’nin önde gelen spor radyosu Teamtalk, Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Yasir Boz’u Real Madrid ve Brighton’ın transfer listesine aldığını duyurdu.

Brighton ve Real Madrid, son dönemdeki etkileyici performansı nedeniyle Fenerbahçeli genç Türk yetenek Yasir Boz’u takibe aldı. Avrupa genelinde de kulüpler genç oyuncuyu gözlemliyor” denildi. Yasir boz

Real Madrid-Fenerbahçe bağlantısı

Fenerbahçe altyapısının son dönemdeki yetiştirdiği kişilere vurgu yapılan haberde, “Real Madrid’e transfer olan Arda Güler gibi büyük yetenekler yetiştirdi. Şimdi de de dünyanın en büyük kulüplerinin dikkatini çeken yeni bir isim ortaya çıktı. Fenerbahçe U19 takımında oynayan 16 yaşındaki Yasir Boz’u Avrupa’nın dört bir yanından kulüpler izliyor ve onun için gözlemciler gönderdi” ifadeleri kullanıldı.

Real Madrid’in Fenerbahçe ile güçlü ilişkileri olduğun vurgulanırken, “Yasir Boz’u da takip edilecek oyuncular listesine aldı. Brighton da genç yeteneği takip ediyor. Kaynaklar onu büyük bir transfer yapacak gelecekteki Türk yeteneği olarak gösteriyor” yorumu yapıldı

Arda Güler’i Fenerbahçe’den Real Madrid’e götüren temsilci Christophe Henrotay’ın Yasir Boz transferinde de kilit isim olacağı kaydedildi ve “Bu, genç oyuncuları Real Madrid’e transfer için güçlü konuma getiriyor. Madrid, en iyi Süper Lig yeteneklerini Bernabeu’ya getirecek bir yola sahip olduğunu Arda Güler’le kanıtladı” denildi.

Yasir Boz’dan Fenerbahçe ile Haziran 2026’ya kadar sözleşme

Türk alt yaş milli takımlarında oynayan genç orta saha oyuncusu Yasir Boz’un, son olarak U17 takımında forma giydiği kaydedilirken şu ifadeler kullanıldı, “Yaşından iki yaş büyük takımlarla da oynuyor. Son olarak kulübü Fenerbahçe ile de yeni anlaşma yaptı ve profesyonelliğe geçti. Fenerbahçe onu elinden bedava kaptırmamak için de Haziran 2026’ya kadar sürecek yeni anlaşma imzaladı.”

Takipteki takımlar sadece Real Madrid ve Brighton değil

Fenerbahçe’nin Arda Güler transferi için Madrid’den 20 milyon Pound bonservis bedeli aldığı hatırlatıldı ve 16 yaşındaki futbolcunun da hatırı sayılır bir fiyatla yetiştiği kulüpten ayrılabileceği vurgulandı. Haberde, Yasin Boz yarışında Real Madrid ve Brighton’ın yalnız olmadığı ve Avrupa’nın önde gelen bazı takımlarının da takipte olduğu kaydedildi.

Brighton’un yapılanması hiç hata yapmadı

Brighton, son yıllarda yaptığı yatırımlarla dikkat çekti. Genç yetenekleri keşfedip parlatan daha sonra da astronomik rakamlara satan Brighton, Moises Caicedo’yu 2021’de Ekvador ekibi Independiente’den 4 milyon Pound’a almıştı. Martılar genç oyuncuyu bu yaz Chelsea’ye 115 milyon Pound’a satarak İngiltere transfer rekoru kırdı.