milli takım ampute

Ampute Futbol Milli Takımı Şampiyonada Finalist Oldu

Ampute Futbol Milli Takımı Avrupa Şampiyonası kapsamında oynanan son karşılaşmada net bir zafer alarak finalist oldu. Temsilcilerimiz Rus ekibini 5-2’lik bir skorla mağlup etti.

2021 EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda yarı finale yükselen ekibimiz, 18 Eylül akşamı oynanan karşılaşmada bir zafer daha elde etti. Rusya engelini aşan temsilcilerimiz 5-2’lik zaferiyle bu sefer final biletini aldı.

Rusya karşısındaki zafer ise 21. ve 54. dakikalarda Kemal Güleş, 24. ve 32. dakikalarda Rahmi Özcan ve Valerii Sadavskii’nin kendi kalesine gönderdiği golle geldi. Skor tablosunu 5-2 yapan son şampiyon ülkemiz, yarın akşam İspanya ekibiyle karşılaşacak.

ampute milli takım

Önce Gürcistan, Sonra İtalya

Bir hafta önce Avrupa Şampiyonası için Polonya’ya yolculuk eden Ampute Futbol Milli Takımı önce Gürcistan ile karşı karşıya geldi. 13 Eylül’de oynanan karşılaşmadan 10-0’lık müthiş bir zaferle ayrılan Ay-yıldızlılar, daha sonra İtalya karşısında sahaya çıktı. Milli takım bu maçta daha iyi bir skor elde etti ve İtalya ekibini 11-0’lık bir yenilgiye mahkûm etti.

Final Mücadelesinde Rakibimiz İspanya

Çeyrek final için 17 Eylül’de İrlanda ile karşılaşan takım hem kalesinde hiç gol görmedi hem de rakibini 4-0’lık skorla mağlup etti. Son olarak Rusya’yı da aşarak adeta yıldızlaşan Ay-yıldızlılar, final mücadelesinde İspanya ile karşılaşacak.

Osman Çakmak’ın teknik direktörlüğünü yürüttüğü takım, Krakow’da düzenlenen şampiyonanın finalistlerinden biri oldu. Kritik karşılaşma TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu’ndan ve birçok farklı bedensel engelli spor kurullarından önemli isimler tarafından izlendi.