Atalanta – Bayer Leverkusen maçı

Atalanta – Bayer Leverkusen 10.03.2022

Avrupa’da Devler Ligi heyecanında son 16 virajına girilirken Avrupa Ligi’nde Atalanta – Bayer Leverkusen maçı oynanacak. Galatasaray’ın Barcelona’ya karşı oynayacağı Avrupa Ligi’nde Atalanta ekibi de Leverkusen’i ağırlayacak.

Atalanta’nın Karnesi Zayıf

Serie A’da 5. sıraya gerileyen Atalanta 47 puanla Juventus ile arasında 6 sayılık farka sahip. Son beş maçında 3 yenilgisi bulunan ekip sahadan ancak bir kez galip dönebildi. Son olarak 1-0’lık skor tablosuyla Roma’ya yenilen Gasperini’nin takımı Avrupa Ligi’nde şansını deneyecek. Atalanta ligdeki kötü gidişata Spezia karşısında gelen 4-0’lık zaferle dur dedi. Fakat Roma karşısında alınan yenilgi de moralleri düşürdü.

Leverkusen’i konuk etmeye hazırlanan ekip Serie A’da geriye düşerken Avrupa’da iyi sonuçlar elde etmek istiyor. Ev sahibi ekipte Ruslan Malinovskyi’nin sakatlığı sürüyor.

Atalanta – Bayer Leverkusen

Leverkusen’de İşler Yolunda

Bayer Leverkusen ise Avrupa Ligi karnesinde dikkat çeken bir istatistik yakaladı. Geçtiğimiz süreçte 4 zafer, 1 yenilgi ve 1 beraberlik alan ekip Bundesliga’da zirveye oynuyor. 45 puanla 3. sırada yer alan Seoane’nin ekibi Borussia Dortmund’un 5 puan arkasından geliyor.

Konuk ekip uzun bir süredir hem Almanya sahalarında hem de Avrupa sahnesinde formunu koruyor. Kanat tarafından hücum yapmayı iyi bilen Leverkusen gol yemekten de korkmuyor. Seobane’nin bu agresif formülü hem Bundesliga’da hem de Avrupa Ligi’nde işe yaradı.

Seoane’nin öğrencileri arasında Kerem Demirbay’ın kart cezası sürüyor. Patrick Schick’in sakatlığı devam ediyor. Deplasman sınavında Bayer Leverkusen gol bulmakta zorlanmayacaktır.

Atalanta – Bayer Leverkusen Bahis Tahmini

Avrupa Ligi’nde Serie A temsilcisi Atalanta ile Bundesliga yıldızı Bayer Leverkusen kozlarını paylaşacak. Ani geri dönüşler yapmayı seven Atalanta’nın iç saha avantajı bulunuyor. Leverkusen’in son dönemde oynadığı futbol umut veriyor. KG var en güvenli tercih olacaktır.