norveç türkiye

A Milli İçin Norveç Mesaisi Başladı

A Milli Futbol Takımı 2022 FIFA Dünya Kupası eleme maçlarına devam edecek. Ay-yıldızlılar yeni hocalarıyla beraber 8 Ekim’deki sınava hazırlanacak. Türkiye – Norveç maçı 8 Ekim 21.45’te Ülker Stadı’nda oynanacak.

Türkiye 2022 eleme karşılaşmalarında yola devam ediyor.  G Grubu’nda yer alan ekibimiz, 7. haftada oynanacak karşılaşma için aday kadrosunu belirledi. Geçtiğimiz ay Hollanda karşısından 6-1’lik yenilgiyle ayrılan Türkiye, 3 gün arayla Norveç ve Letonya karşısında top sürecek.

Alman teknik direktör Kuntz, Berkan Kutlu, Serdar Dursun ve Berat Özdemir’i aday kadroya davet etti. Geçtiğimiz karşılaşmalarda kadro dışı kalan Serdar Aziz ve Caner Erkin’de tekrar kadroya alındı.

norveç türkiye maçı

9 İsim Çıktı

Şenol Güneş’in belirlediği kadroda 9 değişiklik oldu. Alpaslan Öztürk, Umut Meraş, Mert Günok, Salih Uçan, Okay Yokuşlu, Halil Akbunar, Efecan Karaca, Halil Dervişoğlu ve Enes Ünal kadrodan çıkarıldı.

Haaland’ın Sakatlığı Sürüyor

Konuk ekip Norveç temsilcisinde ise Erlin Haaland forma giyemeyebilir. Sert ağrılar çektiği belirtilen yıldız futbolcu, Norveç Milli Takımı’nın en etkili isimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Kendisi Augsburg karşılaşmasında da yer almadı. Borussia Dortmund’un yıldız golcüsü, 8 Ekim akşamında sahada olmazsa A Millilerin lehine olacaktır.

Hazırlıklar Başladı

A Milli kadrosu ise Riva’ya hareket etti. Yeni hocalarının gözleminde Norveç sınavı için hazırlanmaya başlayan futbolcular, tam antrenmanlara 4 Ekim’de girecek. Türkiye’nin 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde bir sonraki rakibi de Letonya olacak. Türkiye – Letonya karşılaşması 11 Ekim Pazartesi günü Letonya’da oynanacak.