şenol güneş

Şenol Güneş ile Yollar Ayrıldı, Yeni Direktör Kim Olacak?

Hollanda – Türkiye karşılaşmasından sonra bardak taştı, Şenol Güneş ile A Milli Futbol Takımı’nın yolları ayrıldı. TFF başkanı yeni isim için arayışa girdiklerini duyurdu.

Türk futbol camiasının her maçta haykırdığı istek sonunda yerini buldu. Kutlamalarla göreve gelen Şenol Güneş, çok sancılı bir süreçle beraber görevinden ayrıldı. Geçtiğimiz gün verdiği demeçte “ayrılmamı isterlerse saygı duyarım” diyen Güneş, karşılaşmadan sonrasında “istifa etmeyi düşünmüyorum” demişti.

TFF, ortak bir şekilde verilen ayrılık kararını bugün duyurdu.

şenol güneş ayrıldı

A Milli Yeni Teknik Direktör Adayları

Sosyal medyada ise ayrılık duyurusundan sonra yeni teknik adam için söylentiler ortaya çıktı. Sergen Yalçın Milli Takıma etiketi ise en çok yapılan paylaşımlardan biri oldu.

TFF’nin başındaki isim Nihat Özdemir de çalışmalara başladıklarını ve yerli yabancı ayrımı yapmadan bir isimle anlaşacaklarını belirtti. Dikkat çeken nokta ise Nihat Özdemir’in “aklımızda biri var” demesi oldu.

Emre Belözoğlu

Fenerbahçe’nin sportif direktörlüğünü yürüten genç futbol adamı da tahminler arasında yer alıyor. Listedeki diğer isimlere kıyasla daha zayıf kalan Belözoğlu’nun daha önce Şenol Güneş’in yardımcılığını üstlenmesi planlanmış fakat taraflar anlaşamamıştı.

Okan Buruk

Ay-yıldızlıların başında olabilecek isimlerden biri Okan Buruk oldu. Başakşehir ile beraber şampiyon olan teknik direktör tahminler arasında yer alıyor.

Mustafa Denizli

Uzun bir süre sonra Altay’ı tekrar Süper Lig’e taşıyan Mustafa Denizli de TFF’nin adayları arasında olabilir. Deneyimli hoca Ege ekibiyle başarılı sonuçlar almayı başarmıştı.

Rıza Çalımbay

Buruk’un yanı sıra ismi geçen bir diğer teknik adam ise Rıza Çalımbay. Sivasspor’daki performansından sonra takdir toplayan tecrübeli teknik adam A Milli’nin başına geçebilir.

Halihazırda hiçbir kulübün başında bulunmayan Tayfun Korkut ve Samet Aybaba’da potansiyel adaylar arasında yer alıyor.