Erdoğan, Ronaldo’nun Yeni Takımını Duyurdu

İddialara göre Dünya Kupası’ndan hüzünle ayrılan Cristiano Ronaldo yeni takımını buldu. Gün içerisinde öne sürülen iddialar doğrultusunda dev yıldızın yeni kulübüyle anlaştığı iddia edildi. Al Nassr’ın adının geçtiği iddialara Ronaldo’nun kız kardeşi Elma Aveiro tarafından ilginç bir yanıt geldi.

Manchester United ile yollarını ayıran Ronaldo futbol dünyasının merkezine oturdu. Adı gündemden düşmeyen futbolcu Fas’a karşı alınan yenilgiden sonra gözyaşları ile sahadan ayrıldı. Milyonlarca hayranının hüzünle karşıladığı Dünya Kupası başarısızlığı sonrası gözler yeni bir takım duyurusuna çevrildi.

İlginç Ronaldo Al Nassr Paylaşımı

Geçtiğimiz süreçte Portekizli yıldızın Al Nassr ile anlaşmaya imza attığı belirtildi. Futbolcunun alacağı ödemeye kadar detay sunan haberlere hiçbir taraftan resmi yanıt gelmedi. Ronaldo’nun kız kardeşi Elma Aveiro ise resmi sosyal medya hesabından ilginç transfer haberini alıntıladı.

Instagram hikayesinde haberi paylaşan Aveiro “Yılın son şakası” açıklamasında bulundu. Böylece Ronaldo ile Al Nassr birlikteliği de yalanlandı. Yıldızın kız kardeşi geçtiğimiz süreçte Ronaldo’nun kariyeri ile ilgili öne atılan iddiaların birçoğuna yanıt vermişti.

Geçtiğimiz günlerde Ronaldo’nun yıllık 200 milyon Euro ödeme ile Al Nassr forması alacağı iddia edilmiş ve sözleşmenin 2.5 yıllık olacağı bilgisi basında yer almıştı. Fakat Aveiro bu haberi de yalanlamada gecikmedi.

Cristiano Ronaldo

Recep Tayyip Erdoğan’dan İlginç Ronaldo Çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan gün içerisinde tartışmalı futbolcunun kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu. Hatta bir süredir kulüpsüz kalan futbolcunun yeni kulübünü de bildiğini iddia etti. Erdoğan Atatürk Üniversitesi’nde yapılan bir programda “Aldığım bilgilere göre Ronaldo, Suudi Arabistan’a gidiyor” ifadelerini kullandı.

Bununla beraber futbolcunun kariyerindeki kötü gidişat hakkında da konuşan Erdoğan “Ronaldo’ya siyasi yaptırım uyguladılar. Onun gibi bir futbolcuyu ikinci yarıda oyuna sokmak, son 15 dakikada maça almak onun psikolojisine zarar verdi ve enerjisini alıp götürdü. Kendisi Suudi Arabistan’a gidiyor. Aynı zamanda Filistin davasına da sahip çıkan biri.”

Erdoğan her ne kadar Ronaldo’nun adını Suudi Arabistan ile ansa da futbolcudan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Daha önce Al Nassr iddialarının doğru olmadığını belirten futbolcunun yeni formasının hangi renk olacağı hala bilinmiyor.