ozan tufan

Fenerbahçe – Hull City Maçı Öncesi Ozan Tufan’dan Açıklama

10 Temmuz 2022 akşamı oynanacak Fenerbahçe – Hull City maçı öncesinde Ozan Tufan’dan açıklamalar geldi. Sarı-lacivertli Süper Lig devinden Hull City’e transfer edilen Tufan karşılaşma öncesi transferine dair açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon öncesi Süper Lig ekipleri hazırlık maçlarında sınav veriyor. Kanarya ise Acun Ilıcalı’nın Championship ekibiyle karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe – Hull City maçı öncesi Ozan Tufan transfer için Acun Ilıcalı’ya teşekkür etti ve kadro dışı kalması hakkında konuştu. Fenerbahçe’den ayrılık dönemine dair gelen soruya Tufan aşağıdaki yanıtı verdi.

Ben de neden kadro dışı bırakıldığımı bilmiyorum. Sanırım Konya maçında Mesut abi hocayla bir problemli bir diyalog yaşadı. Fakat bu her oyuncu ile her hoca arasında olabilecek bir diyalogdu ve orada kapanması gerekirdi. O sorunu orada kapatmak istemediler ve ben de Mesut abinin yanında olmak istedim. Takım arkadaşlarım da oradaydı fakat faturayı Türk futbolcu Ozan Tufan’a kestiler.

Acun Ilıcalı ise Ozan Tufan ile transfer sürecine dair ilk görüşmesinden bahsetti. “Bir hayalim var, yer almak ister misin?” diye soru soran ve Tufan’ın olumlu yanıt vermesinden çok memnun olduğunu dile getirdi.

ozan tufan

“Bazı kırgınlıklarım var”

27 yaşındaki orta saha kadro dışı kalmasının ardından aylar boyunca kulüple sağlıklı bir iletişim kuramadığının altını çizdi. “Menajerim aracılığıyla bir görüşme bile sağlayamadım” diyen Tufan, Acun Ilıcalı’dan gelen teklifi değerlendirdiğini ve daha sonra transferin gerçekleştiğini anlattı.

Kafam temiz olduğunda daha iyi bir performans gösteriyorum. Bu durum Fenerbahçe’de çok zordu. Aziz Yıldırım’ın başkanlık döneminde kendi hatalarım dolayısıyla kadro dışı bırakılmıştım. Fakat bu son dönemde benimle ilgili olmayan bir durum yansıtıldı. Bazı kırgınlıklarım var.”

Ozan Tufan ve Mesut Özil geçtiğimiz sezon Fenerbahçe kurmayları ile çeşitli konular üzerinde uzlaşma sağlayamamıştı. Sezonu ikinci sırada kapatan Kanarya geçtiğimiz aylarda Ozan’ın Hull City’e transfer edildiğini duyurmuştu.