Burak Yılmaz’ın Yeni Durağı MLS Olacak

Adı birçok ekiple beraber anılan Burak Yılmaz’ın yeni takımı MLS ekiplerinden biri olacak. 36 yaşındaki futbolcu Lille’deki kariyerine son vererek ABD sahalarında top sürmeye hazırlanıyor.

Adı bir süredir Süper Lig ekipleriyle anılan Burak Yılmaz’ın yeni durağı belli oldu. Son olarak Beşiktaş ile masaya oturan Yılmaz’ın MLS’de oynayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Lille’de oynadığı süreçte 36 kez forma giyen futbolcu karnesine 7 gol ve 5 asist yazdırdı.

Takımın en kritik oyuncularından biri olan Burak Yılmaz, Milli Futbol Takımı’nda kaçırdığı penaltıyla gündem olmuştu. Aynı maçta Türkiye’nin tek golünü atan milli yıldız daha sonra A Milli ekibinden ayrılığını duyurmuştu.

Türk ekiplerinden gelen çağrılara rağmen Burak Yılmaz’ın yeni takımı MLS bünyesinde olacak gibi görünüyor.

“Gel Ağabeylik Yap”

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Karadağ ise milli santrfora çağrıda bulundu. “Türkiye’ye dön, yuvana gel ve burada takımına ağabeylik yap” diyen Kocadağ, yıldız golcüyü Beşiktaş’a davet etti. Aynı zamanda Futbol Şube Sorumlusu olan Kocadağ, “Şampiyonluk yolunda ekibine hocalık et, futbolu da yuvanda bırak” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz süreçte Burak Yılmaz’ın babası da benzer bir temennide bulunmuştu. Fikret Yılmaz “Futbolu bırakacaksa Türkiye’de bırakmasını isterdim” demişti.

burak yılmaz mls

MLS’te Forma Giyerse Tarihe Geçecek

36 yaşındaki santrfor eğer Amerika ekiplerine transfer olursa tarihe geçecek. Yılmaz, transfere evet demesi halinde Major League Soccer bünyesinde forma giyen ikinci Türk futbolcu olacak. MLS’teki ilk Türk futbolcu unvanını taşıyan isim ise Yasin Özdenak olmuştu. Özdenak 1976-1980 senelerinde New York Cosmos kadrosunda yer almıştı.

Fransız futbol basını ise tecrübeli futbolcunun taşınma hazırlığında olduğunu iddia etti. Öne sürülen habere göre Burak Yılmaz ailesiyle beraber ABD’ye taşınma hazırlığına girişiyor. Galatasaray ve Beşiktaş ise futbolcunun dümenini Süper Lig’e kırması için çabalıyor.

Yılmaz, geçtiğimiz sezonu aratan performansına rağmen ekiplerin hedefinden çıkmıyor. Deneyimli golcü önceki sezon Lille’in şampiyonluğunu inşa eden isimlerden biri olmuştu. Bu sezon 7 gol, 5 asist ve 12 gol katkısıyla taraftarın gözünde yıldızlaşmaya devam etti.