Acun Ilıcalı’nın Takımı Hull City Lig Sonuncusuna Yenildi

Acun Ilıcalı’nın Championship takımı Hull City, lig sonuncusu karşısında oynadığı maçtan yenilgiyle ayrıldı. Hull City – Barnsley mücadelesi 2-0’lık City mağlubiyetiyle sona erdi.

Türk iş adamının geçtiğimiz dönem satın aldığı Championship ekibinde işler yolunda gitmiyor. Ilıcalı ile uğurlu başlayan ve art arda zaferler alan City ekibini kara bulutlar sardı. Son beş maçta zafer yüzü görmeyen Hull City, en üzücü yenilgisini ise ligin sonuncusu olan Barnsley karşısında aldı.

Championship Ligi’nde son sırada yer alan Barnsley, Hull City maçında ağları 2 kez sarstı. City ekibi ise 90 dakika boyunca rakip kaleyi bulamadı.

İlk Deplasman Zaferi Oldu

20 puanla 24. sırada yer alan Barnsley, bu sezon deplasman sınavında ilk galibiyetini City karşısında buldu. 34 puanla 20. sıraya gerileyen Hull City ise iç saha avantajına rağmen yenilgiyle tanıştı. Shota Arveladze ve öğrencileri son zaferini Swansea karşısında bulmuştu.

Kötü gidişatın devam etmesi halinde küme düşme riski ortaya çıkabilir. İlk üç zaferin ardından gol atmayı unutan ekipte forvet eksikliği dikkat çekiyor.

hull city acun ılıcalı

“Bütçe Sorunumuz Yok”

Takımın aldığı art arda yenilgiler sonrası gözler Ilıcalı’ya çevrildi. Fenerbahçe’den Allahyar’ı transfer eden kulüp başkanı ise transfer süreci hakkında konuştu. BBC’ye verdiği demeçte “Bütçe sorunumuz yok” diyen Ilıcalı, açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Golcü transferi için büyük harcamalar yapmayı planlıyoruz. Yüksek oranla gol bulan bir futbolcuya ihtiyacımız var. Stephen Curry gibi bir isim arıyoruz. Özellikle bu transfer için daha fazla para harcayacağız.”

Barnsley karşısındaki yenilgiden sonra küme düşme sınırıyla ekibin arasında 13 puan kaldı.