Cristiano Ronaldo Kadro Dışı Kaldı

Cristiano Ronaldo kadro dışı bırakıldı. Manchester United hocası Erik ten Haag’dan gelen istek doğrultusunda Ronaldo yedeğe alındı. Dünya futbolunun gündemine oturan gelişmelere kadro dışı kararı damga vurdu.

Portekizli efsane ile Manchester United’ın yıldızları bir türlü barışmıyor. Futbolcu ile teknik direktör arasındaki gerginlik ise Manchester United – Tottenham karşılaşmasında başladı. 2-0’lık Manchester United zaferiyle sona eren karşılaşmada Ronaldo’dan tartışmalı bir hareket geldi. Dünya yıldızı oyundan alındıktan sonra karşılaşmayı izlemek yerine doğrudan soyunma odasına gitti. Futbolcu takım arkadaşlarını beklemeden stadyumu terk etti.

Gösterdiği saygısızlıktan sonra futbol camiası da ikiye bölündü. Bu hareketinden sonra kadro dışı bırakılan Ronaldo antrenmana tek başına geldi.

Cristiano Ronaldo

Chelsea – Manchester United Maçında Kadro Dışı

Önceki sezon Sir Alex Ferguson’un çabaları sayesinde Ronaldo, Manchester United formasını terletmeye devam ediyor. Fakat Manchester United ekibinde bir türlü hedeflenen noktaya erişemeyen Ronaldo, Kırmızı Şeytanlar’ın camiasını üzdü. Futbolcu yaşanan gelişmelerde pek çok maçta yedek kulübesinde yer aldı.

Southampton, Arsenal ve Liverpool maçlarında mücadeleyi yedek bankından izleyen dünya yıldızı, Crystal Palace ve Leeds United karşılaşmalarında da forma şansı alamadı. Resmi sosyal medya hesabında paylaşım yapan futbolcu “Ben hep saygı gösterdim” ifadelerini kullandı.

“Profesyonel futbol kariyerim boyunca hiç değişmedim. Hem takım arkadaşlarıma hem de hocalarıma saygı gösterdim. Ben son 20 senedir aynı kişiyim. Gençken de benden tecrübeli futbolcular benim için önemliydi. Şimdi ben de genç futbolculara örnek olmayı hedefliyorum. Fakat bu da her zaman mümkün değil ve o anın adrenalini ile en iyi örneği gösteremiyoruz.

Şu anda takım arkadaşlarıma destek olmam gerektiğini hissediyorum. Baskıya boyun eğmek bir ihtimal değil ve hiç öyle olmadı. Burası Manchester United ve biz yeniden birlik olacağız.”

720 Bin Pound Ceza Alacak

Manchester United kurmayları ise son dönemde gösterdiği tutumlardan dolayı para cezasına hükmetti. Cristiano Ronaldo 720 bin pound para cezası ödemek durumunda kalacak. Bu da futbolcunun iki haftalık ödemesine tekabül ediyor.

Pek çok futbolcu ve yorumcu ise 37 yaşındaki futbol efsanesine sert eleştirilerde bulundu. “Kendini kulübünden büyük görüyor, yaptığı saygısızlık” açıklamasını yapan yorumcular arasında Gabriel Agbonlahor da yer aldı. Agbonlahor “Ronaldo şımarık bir çocuk. Dürüst olmak gerekirse Manchester United, Ronaldo olmadan daha iyi oynuyor” dedi.