Manchester United, Cristiano Ronaldo İle Yollarını Ayırdı

Manchester United, Cristiano Ronaldo ile yollarını ayırdı. Premier Lig ekibi dünya yıldızının sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini duyurdu.

Uzun bir süredir takım kurmayları ile pek çok konuda yıldızı barışmayan Ronaldo, Manchester United formasını teslim etmeye hazırlanıyor. Ayrılığın en büyük sebeplerinden biri olarak Ronaldo’nun Piers Morgan Uncensored programında verdiği röportajlar gösteriliyor. Erik ten Hag için “Ona saygı duymuyorum, çünkü o bana saygı göstermiyor. Eğer sen bana saygı göstermezsen, benden saygı göremezsin” ifadelerini kullanan Ronaldo, yine aynı programda kulübünün ihanetine uğramış gibi hissettiğini belirtti.

Manchester United Cristiano Ronaldo

Ronaldo’dan Ayrılık Sonrası Açıklama

“Bazı insanların beni burada istemediğini hissediyorum. Bu sadece bu yıl için değil, geçen yıl da böyleydi.” Özellikle takımın teknik direktörü Erik ten Hag ile anlaşmazlıklar yaşayan Ronaldo sözleşme feshi üzerine açıklama yaptı.

“Manchester United ile sürdürdüğümüz görüşmelerin ardından sözleşmemizi feshetme kararı aldık. Ben Manchester United’ı ve taraftarları hala seviyorum ve bu hiçbir zaman değişmeyecek. Fakat artık yeni zorlukların peşinde koşmak için doğru zaman geldi.”

Manchester United ise resmi hesapları üzerinden aşağıdaki açıklamayı yaptı.

“Cristiano Ronaldo ile sözleşmemiz karşılıklı olarak feshedilmiştir. Kulüp kendisine Old Trafford’daki iki dönemde 346 maçta 145 gol atarak gösterdiği muazzam katkıdan dolayı kendisine teşekkür eder, ona ve ailesine gelecekte başarılar diler.”

Ronaldo ve Manchester United ile arasındaki anlaşmazlıklar giderek artış gösterdi. Bazı karşılaşmalarda forma hakkı alamayan Ronaldo kulübe karşı olan sert tavrını göstermekten çekinmedi. Geçtiğimiz sezon yaşanan tüm olumsuz gelişmelerden sonra Cristiano Ronaldo Manchester United ile yollarını ayırdı.