cristiano ronaldo

Ronaldo Manchester United Yolcusu Oldu

Futbolun efsane ismi Cristiano Ronaldo Manchester United yolcusu oldu. Efsane golcü eski takımına dönüş yaptı.

Adı bir süredir Manchester City ile anılan ünlü isim İngiliz ekibiyle anlaşamadı. Futbol gündeminin tek odağı haline gelen Cristiano Ronaldo’nun yeni durağı eski yuvası oldu. Futbolcu Manchester United’a geri döndü ve 12 yıllık bekleyişe son verdi. Ezeli rakibi Lionel Messi gibi kulüp değişikliğine giden yıldız isim kariyerinde yeni bir sürece giriş yapacak.

Dünya futbol camiasına bomba gibi düşen haber ise en çok Manchester United hayranlarını memnun etti. Kulübün resmi sosyal medya hesabından “evine hoş geldin” paylaşımı yapıldı.

Manchester City ile Anlaşamadı

Portekizli futbolcunun menajeri ise bir süredir İngiliz devi Manchester City ile görüşüyordu. Anlaşmaya oldukça yaklaşan taraflar son anda ayrı düştü. Finansal bağlamda anlaşmazlık yaşayan menajer ile M. City kurmayları görüşmelere son verdi.

Bunun üzerine bir diğer İngiltere yıldızı olan Manchester United ile görüşüldü. United’a giden menajer Jorge Mendes, Sir Alex Ferguson’un da yardımıyla büyük bir hızla başladı. Kulüpteki heyecan ve olumlu tekliften sonra Ronaldo yuvaya dönmeyi kabul etti. Transferin bedeli ise 15 milyon Euro bonservis ücreti oldu. Bu miktarın yanı sıra Manchester United, Juventus’a 8 milyon Euro bonus da ödeme yapacak.

Cristiano Ronaldo Manchester United

Juventus’tan Açıklama

İtalyan ekibinin teknik direktörü ise konu hakkında konuştu. Massimiliano Allegri, Ronaldo transferi için “Kendisi katkısını yaptı ve şimdi gidiyor, hayat devam edecek” ifadelerini kullandı.