çağdaş atan

Samsunspor Çağdaş Atan ile Anlaştı

TFF 1. Lig ekibi Samsunspor teknik direktör pozisyonu için Çağdaş Atan ile anlaştı. Tecrübeli teknik adam 2+1 yıllığına Samsun ekibinin çalıştırıcılığını üstlendi. Daha önce Sergen Yalçın’ın yanında yardımcı teknik direktörlük görevi yapan Atan son olarak Alanyaspor ekibini çalıştırmıştı.

Bu sezon TFF 1. Lig’de 8. sıraya yerleşen Samsun ekibi son beş maçta bir zafer gördü. Karnesine iki yenilgi ve iki beraberlik yazdıran takım hanesine toplamda 47 puan yazdırabildi. 19 Nisan’da Fuat Çapa ile yolları ayrılan Yılport Samsunspor Çağdaş Atan ile önümüzdeki sezona umutlu başlayacak.

Tuzlaspor Maçında Göreve Başlayacak

Eski milli futbolcu yeni takımının başına Tuzlaspor maçında geçecek. 14 Mayıs saat 16.00’da oynanacak olan İstanbulspor maçında Çağdaş Hoca kulübede olmayacak. Samsunspor Kulüp Başkan Vekili Veysel Bilen “Anlaşmaya vardığımızı söyleyebilirim” dedi ve “Halledilmesi gereken küçük pürüzler kaldı” ifadelerini kullandı.

Başkan Vekili önümüzdeki birkaç gün içerisinde resmi sürecin tamamlanacağını bildirdi.

çağdaş atan samsunspor

Süper Lig Tekliflerine Hayır Dedi

Alanyaspor’un başında etkili bir sezon geçiren Çağdaş Hoca art arda gelen yenilgilerden sonra Akdeniz kulübüne veda etmişti. Boş kaldığı süreçte hocanın adı birçok farklı Süper Lig ekibiyle anılsa da genç çalıştırıcıdan kimseye onay gelmedi.

Bu süreçte Süper Lig’den gelen diğer teklifleri reddeden Çağdaş Atan TFF 1. Lig’e geçiş yaptı. Kulüp Başkan Vekili Veysel Bilen ile 42 yaşındaki teknik adam prensipte anlaşmaya vardı. 2+1 yıllık anlaşma ise önümüzdeki günlerde imzalanacak.

Alanyaspor’da 47 Maçta 21 Zafer

Agresif futboluyla dikkat çeken teknik direktör Aytemiz Alanyaspor ile başarılı bir istatistik yakalamıştı. Ekibiyle çıktığı 47 karşılaşmadan 21 kez galip ayrılan hoca karnesine 8 beraberlik ve 18 yenilgi yazdırdı. Basın toplantısında “Sorunuz yok mu arkadaşlar?” demesiyle akıllarda kalan teknik adam, 1,51 puan ortalamasıyla Alanyaspor camiasının beğenisini topladı.

Teknik direktör 1 senesi opsiyonlu olan ve toplamda 3 seneye uzayan sözleşmeye imza atacak.