Aleksandar Pesic Hull City Ekibine Hayır Dedi

Aleksandar Pesic Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City için olumsuz yanıt verdi. Sırp futbolcu Pesic İngiliz ekibi Hull City’e hayır dedi.

Championship ekibi Hull City geçtiğimiz günlerde 24 milyon Euro karşılığında Acun Ilıcalı’ya geçti. Türk iş adamı milyonlarca Euro ödeyerek Hull City ekibini satın aldı. Ilıcalı’nın satın alımından sonra transfer çalışmalarında hız gösteren ekip, ligdeki son 2 maçında da galip oldu. Ilıcalı’nın hedefinde ise halihazırda Fatih Karagümrük formasını terleten Aleksandar Pesic var.

Hull City’yi bir üst seviyeye, yani Premier Lig’e çıkarmak isteyen Ilıcalı aynı zamanda Şota Arveladze ile de anlaştı. Takımın eski teknik direktörü Grant McCann ile yollarını ayıran iş adamı, Türk futbolunun eski ve ikonik isimlerinden olan Şota’yı takımının başına geçirdi.

aleksandar pesic karagümrük

Pesic Açıklama Yaptı

Fatih Karagümrük’ün yıldız golcülerinden olan Pesic, resmi sosyal medya hesabı üzerinden Hull City söylentilerine yanıt verdi. Aynı zamanda takıma ve Acun Ilıcalı’ya teşekkür eden 29 yaşındaki gol kralı “İstanbul’da kalma kararı aldım” ifadelerini kullandı.

“Acun Ilıcalı ve Hull City’e ilgi gösterdikleri için teşekkür ederim fakat ailemle konu hakkında konuştuktan sonra İstanbul’da kalma kararı aldım.”

Aleksandar Pesic Hull City transfer söylentileri böylece son bulacaktır. Sırp golcü ise Fatih Karagümrük formasıyla bu sezon 21 kez sahaya çıktı. Bu süreçte karnesine 12 gol yazdıran Pesic, Karagümrük ekibinin en etkili oyuncularından biri oldu.