mustafa denizli

Altay Mustafa Denizli ile Yollarını Ayırdı

Süper Lig’de 21. haftaya girerken Altay Mustafa Denizli hocasıyla ayrıldı. Bu sezon karnesine 7 zafer ve 13 yenilgi yazdıran Mustafa Denizli ayrılığı hakkında konuştu.

Spor Toto Süper Lig’de teknik direktör ayrılıkları sürüyor. Ekipler devre arası transfer çalışmalarına hız verirken yönetim kurulları da toplanıyor. Ligde en yeni ayrılıklardan birisi de Altay’dan geldi. Takımı TFF 1. Lig’den Süper Lig’e çıkaran Mustafa Hoca, geçtiğimiz 20 haftada gösterdiği performans sebebiyle görevinden alındı.

İzmir ekibi ise Süper Lig’de çıktığı son 5 maçta yenilgi aldı. 18 puanla ligde 18. sırada yer alan takım oldukça kötü bir sezon geçiriyor.

mustafa denizli altay

“Birkaç Transferle Durumu Aşabilirdik”

Teknik direktör ise ayrılıktan sonra açıklamalarda bulundu. Hoca “Başkanımıza, bir iki transfer daha yapabilirsek sorunları aşabiliriz dedim fakat bir yararı olmadı” ifadelerini kullandı. Mustafa Denizli daha sonra görüştüklerini fakat kararda bir değişiklik olmadığını da belirtti.

“Ben başarısızlıktan pay almayı çekemem. Bu benim için pek zor bir açıklama oldu. Ben üzerime düşen neyse onu yaparım. Bu yüzden teknik direktörlük vazifemden ayrıldığımı üzüntüyle paylaşıyorum. Bu süreçte beraber vazife aldığım yönetim kurulu ve futbolcularıma teşekkür ederim.”

Altay’ın eski hocası açıklamasını “ayrılık da sevdaya dahildir” sözleriyle sonlandırdı. Altay ise boşalan pozisyonu Tayfur Havutçu ile doldurmayı hedefliyor.

Stat Adını Taşıyor

İzmir Alsancak Mustafa Denizli Stadı ise 26 Kasım 2021’de açılmıştı. Altay’ın hocası olarak 18 yıllık beklentiyi sonlandıran Mustafa Hoca, TFF 1. Lig’deki zaferden sonra ekibi Süper Lig’e taşıdı. 72 yaşındaki teknik direktör kariyeri boyunca Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi Süper Lig devlerinde çalıştırıcılık yaptı.