mario balotelli

Balotelli Galatasaray Transferine Dair Açıklama Geldi

Mario Balotelli Galatasaray transferi iddialarına Adana Demirspor’dan açıklama geldi. Adana ekibinin başkanı Murat Sancak güncel iddialar hakkında açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Adana Demirspor’un yıldız santrforu hakkında yeni bir transfer iddiası öne sürüldü. Balotelli Galatasaray yolcusu oluyor diyen söylentilere Başkan Murat Sancak’tan yanıt geldi.

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak “Galatasaray’dan bize bir teklif yapılmadı.” yanıtını verdi. Başkan Sancak 31 yaşındaki futbolcunun başka ekiplerin radarına girdiğinin de altını çizdi. Transfer için kapıyı çalan başka kulüplerin olduğunu belirten başkan, futbolcunun Galatasaray’a transfer edileceğini vurgulayan iddiaları yalanladı.

mario balotelli galatasaray

İtalya Basını Galatasaray’ı Yazdı

Geçtiğimiz günlerde İtalyan futbol medyasında Palermolu futbolcunun sarı-kırmızılılara katılacağı haberleri yer aldı. Murat Sancak ise “Galatasaray’dan yazılı ya da sözlü bir teklif almadık.” dedi. Başkan “Balotelli’yi yurt dışından isteyen var.” ifadelerini kullandı.

Bonservis miktarına dair sorulan soruya Adana Demirspor Başkanı “Bonservis bedeli yok çünkü vermeyi düşünmüyorum.” yanıtını verdi.

Önceki sezon Adana Demirspor’da 33 kez maça çıkan santrfor ortaya etkili bir performans koydu. 33 maçta 18 gol ve 4 asist bulan Balotelli Adana Demirspor’da forma terletmeye devam edecek gibi görünüyor.

“Satın Alma Opsiyonu Olmadan Olmaz”

Balotelli iddialarını yanıtlayan Sancak’a oyuncu kiralama konusunda sorular geldi. Başkan Murat Sancak “Eğer üç büyüklerden oyuncu kiralarsak satın alma opsiyonu olmadan kabul etmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Aias Aosman’ı transfer etmeye hazırlanan Adana ekibi transfer sürecine hız verdi. Daha önce Ionikos Nikeas’ta forma giyen Suriyeli futbolcu Adana ekibine geri dönmeye hazırlanıyor. Asoman 2019’da Dresden’den transfer edilmiş ve 1 yıl boyunca Mavi Şimşekler’in formasını terletmişti.

Kevin Rodrigues, Yusuf Sarı, Ertaç Özbir ve Abdurrahim Dursun ise geçtiğimiz günlerde imzayı atan isimlerden oldu. Adana temsilcisi 4 yeni isimle imza atarken kiralık gönderdiği 10 futbolcusunu tekrar kadroya kattı.