Christian Fassnacht

Beşiktaş Christian Fassnacht Transferinde Yeni Gelişme

Beşiktaş Christian Fassnacht transfer sürecini noktalamak için yeni bir formülle çıkageldiği iddia edildi. İsviçre takımı Young Boys ile masaya oturup ücrette anlaşamayan Kara Kartal Fassnacht’ı kadroya katmak için yeni bir teklif hazırladığı öne sürüldü.

Fransız teknik direktör Valerien Ismael’in direktifleri doğrultusunda Beşiktaş Young Boys’un kapısını çaldı. 28 yaşındaki futbolcu için İsviçre ekibi 3,5 milyon Euro ücret talep etti. Siyah-beyazlılar ise peşin ödeme üzerinde anlaşamayınca taksitle ödeme teklif etti. Teklif edilen ödeme planına göre Beşiktaş ücreti üç takside bölmek ve 3+1 yıllık sözleşme imzalamak istiyor. Bu şekilde tecrübeli orta saha oyuncusu yıllık 1,5 milyon Euro maaş alacak.

Young Boys’un yeni teklife nasıl bir yanıt verdiği ise henüz bilinmiyor. Fakat basının yazdığı haberlere göre futbolcu Kara Kartal formasına sıcak bakıyor.

Beşiktaş Christian Fassnacht

Kazancı Fassnact Defterinin Kapandığını Söyledi

Diğer yandan Beşiktaş’ın taksit teklifi yaptığını belirten iddialar sportif direktör Ceyhun Kazancı’dan gelen açıklamalarla çelişiyor. Beşiktaş’ın transfer yetkililerinden olan Kazancı “Fassnacht gündemimizde yok” dedi. Takım kurmayı Christian Fassnacht’ın bir dönem gündemde olduğunu fakat kulüple yapılan görüşmeden sonra futbolcunun defterden çıkarıldığını belirtti.

Geçtiğimiz maçta orta sahada performans gösteren İsviçreli 28 maçta forma terletti. 12 kez rakip ağları sarsan ve 4 asist yapan futbolcu 2017’den beri Young Boys ekibinde top sürüyor. İsviçrelinin Süper Lig’e gelip gelmeyeceği konusu ise belirsizliklerle çevrili. Basında “Fassnacht Beşiktaş’a imza atmaya çok yakın” haberleri ise sportif direktörden gelen açıklamalar doğrultusunda geçersiz kılındı.

Beşiktaş’ta Mirhan İnan Mesaisi

Siyah-beyazlılar yeni sezon öncesi etkili bir kadro kurmak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz haftalarda Wout Weghorst, Cenk Tosun ve Jackson Muleka’yı duyuran Kara Kartal’da yeni hedef Mirhan İnan oldu. 19 yaşındaki milli futbolcunun Stuttgart ile sözleşmesi yakın zamanda sona erdi. Fırsatı değerlendirip Mirhan ile anlaşmak isteyen Beşiktaş genç yıldız ile sözleşme imzalamaya yaklaştı.

“Türk Haaland” yorumuyla öne çıkan futbolcu 1.88’lik boyu ve hızlı performansıyla Alman U19 ekiplerinde yıldızlaştı. İki ayağını da etkili bir şekilde kullanan santrfor kariyeri boyunca 28 maça çıktı. Genç yetenek toplamda 792 dakika süre aldı ve meşin yuvarlağı 6 kez rakip ağlara gönderdi. Beşiktaş’ın ilgilendiği Mirhan İnan’ın karnesinde 1 adet asist yer alıyor.