Beşiktaş’ın Enzo Diaz Planı Suya Düştü

Beşiktaş Enzo Diaz için Arjantin ekibi Talleres’e teklif yaptı. Siyah – Beyazlı Süper Lig devinin Dünya Kupası arasında yaptığı transfer hamlesi boşa çıktı. Arthur Masuaku’nun yerini doldurmak için transfer planı yapan Beşiktaş’ın Diaz hamlesini tekrar düşünmesi gerekecek.

Enzo Diaz için Talleres’e gönderilen teklif reddedildi. Siyah – Beyazlı kurmaylar Şenol Güneş’in direktifleriyle sol bek Enzo Diaz için Talleres’e teklif yapan Beşiktaş’a olumlu cevap gelmedi. Beşiktaş’ın Diaz için en az 2 milyon dolarlık bir teklif yaptığı öğrenildi.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ın transfer defterinde Diaz’ın ismi birkaç kez geçse de transfer teklifi Dünya Kupası arasında geldi. 26 yaşındaki sol bek için gönderilen teklif Talleres kulübünün başkanı Andres Fassi tarafından yeterli görülmedi. Halihazırda 2 yıllık sözleşmesini doldurmayı hedefleyen Diaz’ın güncel piyasa değeri ise 4 milyon Euro olarak belirtiliyor.

Enzo Diaz

Beşiktaş Diaz İçin Tekrar Masaya Oturacak

Teklifin reddedilmesine rağmen geri adım atmayan kurmaylar Arjantin ekibi ile tekrar bir araya gelmek istiyor. 26 yaşındaki sol bek için diğer opsiyonları konuşmak isteyen Beşiktaş, Talleres ile ilerleyen günlerde yeni bir görüşme yapacağı öğrenildi.

Talleres’in yetkilileri ise Enzo Diaz ile sözleşmesini uzatmak istiyor. 26 yaşındaki futbolcunun sözleşmelere olan yaklaşımı takımdaki geleceğini belirleyecek. Futbolcu ve kulüp arasındaki görüşmelerin olumlu devam etmemesi halinde Talleres, Diaz’ın satış ihtimaline daha sıcak bakacak.

Beşiktaş ise Şenol Güneş ile çıktığı iki karşılaşmada bir zafer ve bir mağlubiyet aldı. Yeni teknik hocanın yönergeleri doğrultusunda Siyah – Beyazlılar yeni bir transfer çalışmasına başlayacak.