Depremden Sonra Ligden Çekilen Takımlar Belli Oldu

Türkiye’yi sarsan ve 10 ili etkileyen dev felaketten sonra çeşitli Süper Lig ekipleri ligden çekilme talebi gönderdi. Türkiye Futbol Federasyonu üç ekibin ligden çekilme talebini reddetti. Depremden yoğun olarak etkilenen illerin temsilcileri ise ligden çekilme kararı aldı.

6 Şubat’ta 10 ilde büyük hasara sebep olan 2 büyük depremden sonra Süper Lig ve diğer liglerden çekilecek olan ekipler belli oldu. TFF ilk olarak çekilme talebi gönderen Hatayspor ve Gaziantep FK’nın isteklerine onay verdi. TFF 1. Lig çekilen takımlar arasında ise Adanaspor ve Yeni Malatyaspor yer aldı.

Ligden Çekilen Takımlar Hangileri?

TFF 2. Lig’den çekilme talebi yollayan Adıyaman FK ve Diyarbekirspor da TFF’den onay aldı. Depremin yıkıcı etkisinin hissedildiği diğer şehirlerin ekipleri de önümüzdeki süreçte liglerde mücadele etmeyecek. Bu bağlamda Niğde Anadolu FK, Osmaniyespor, Malatya Arguvanspor ve Kahramanmaraşspor TFF 3. Lig’de forma terletmeyecek.

ligden çekilen takımlar

Üç Takımın Çekilme Talebi Reddedildi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi çekilme talebini reddettikleri ekipleri de açıkladı. Başkan Tarsus İdmanyurduspor, Niğdespor ve Sivas Belediyespor’un da ligden çekilme isteğinde bulunduklarını ifade etti. Büyükekşi, “Lig sonuncusu ya da son iki üç sırada yer alan kulüpler de çekilme talebi gönderdi, bu talepleri reddettik” dedi.

Yeni Malatyaspor Ahmet Eyüp Türkaslan’ı Andı

Yeni Malatyaspor Türkiye’yi sarsan deprem felaketinde hayatını kaybeden Ahmet Eyüp Türkaslan’ı andı. Malatya ekibinin kalecisi için yapılan duygusal paylaşımda “Dünyada bir eksik, cennette bir fazla” sözleri yer aldı.

Ekibin file bekçisi Malatya’da kaldığı binanın yıkılması sonucu enkaz altında kalmıştı. Sporcunun deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına rağmen bulunamaması futbol camiasını bir kez daha yıktı. Eyüp Türkaslan ile aynı binada kalan ve transfer olması sebebiyle saatler sonra Malatya’dan ayrılan forvet Yakup Alkan ise Türkaslan ile son telefon konuşmalarını anlattı.

Oğlu Yusuf’un Ahmet Eyüp’ü aradığını belirten Yakup Alkan, “Ahmet, oğlum’u çok severdi” dedi. Depremden saatler önce Malatya’dan ayrılan Alkan, vefat eden arkadaşının telefon görüşmelerinde “Yusuf ile vedalaşamayacak mıyım?” diye sorduğunu dile getirdi.