domenec torrent

Domenec Torrent Fatih Terim’e Gönderme Yaptı

Galatasaray teknik direktörü Domenec Torrent, takımın eski hocası Fatih Terim’e gönderme yapan bir cevap verdi. Televizyon programında verdiği demeçte Torrent, kadro üzerinden Terim’e atıfta bulundu.

Süper Lig’de 12. sırada yer alan Galatasaray son 2 maçında galip gelmeyi bildi. Sarı-kırmızılılar uzun bir süredir kara bulutları dağıtamıyordu. En son Rizespor karşısına çıkan Torrent’in öğrencileri sahadan zaferle ayrıldı. 4-2 sona eren maç sonrasında Galatasaray’da moraller yerine geldi.

Önceki maçınca Göztepe karşısında 3-2’lik galibiyet elde eden Galatasaray yeni bir formül arayışına girdi. Ekibin İspanyol çalıştırıcısı ise televizyon programında planları hakkında konuştu.

Sayın Fatih Terim ile Rekabet Etmeye Gelmedim.

Açıklamalarında takıma geldiği dönemi özetleyen Torrent “Sadece 45 günü geride bıraktık ve zor bir dönemde geldik” dedi. Galatasaray’ın başarısız futbolu hakkında “Geldiğimiz ilk hafta üç maçımız vardı ve antrenman şansı bulamadık” diyen teknik adam, yorumlarında Fatih Terim hakkında da konuştu.

Ben buraya Sayın Fatih Terim ile rekabet etmek için gelmedim. Kendisine saygım var. Herkes gider, geriye sadece kulüp kalır.”

domenec torrent - fatih terim

Sonuçta Bu Kadroyu Biz Kurmadık.

59 yaşındaki çalıştırıcı kadrodaki futbolcular üzerinden bir taktik kurmanın gerekli olduğunu söyledi.

Fakat benim tarzım birlikte hücum, birlikte savunmadır. Pep Guardiola ile benimsediğimiz yöntem budur. Sonuçta bu kadroyu kuran biz değiliz.

Galatasaray’ın envanterinde etkili futbolcular bulunduğunu söyleyen Torrent, yeni orta saha oyuncusu hakkında da konuştu. Şili asıllı orta saha için “Erick’ten oldukça memnunum. Kendisi önümüzdeki maçlarda daha fazla süre alacak” dedi.

Burak Elmas’a Fatih Terim Sorusu

Fatih Terim’e dair bir soru da Başkan Burak Elmas’a yöneltildi. İstanbul’da oynanacak Barça maçında Terim’in davet edilip edilmeyeceği soruldu. “Fatih Hoca’yı maça davet edecek misiniz?” sorusu üzerine Elmas, “Kendisini davet etmeye lüzum yok, Divan Kurulu üyesi olan hocamızın bir locası var ve dilerse gelebilir” dedi.

Galatasaray 10 Mart akşamı Barcelona karşısında Avrupa Ligi maçına çıkacak. Sarı-kırmızılılar ligdeki bir sonraki sınavını 5 Mart’ta Konyaspor karşısında verecek.