Domenec Torrent

Domenec Torrent Süper Lig Yolcusu Olabilir

Galatasaray’ın eski teknik direktörü Domenec Torrent Süper Lig iddiası ile gündeme geldi. Sarı-kırmızılıların veda ettiği İspanyol teknik adam lige geri dönebilir.

Galatasaray ile istediği hikâyeyi yazamayan Domenec Torrent, Fatih Terim’in yerine göreve geldi. Sarı-kırmızılılarda istenilen performansı veremeyen Torrent önceki sezon takımdan ayrılarak koltuğu Okan Buruk’a teslim etti. Süper Lig devi ile yollarını ayırmasına rağmen Türkiye’de kalan Torrent uzun bir süredir bazı karşılaşmaları takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş – Sivasspor maçında tribünlerde görülen Domenec Torrent, Süper Lig iddiaları ile gündeme geldi.

Domenec Torrent

Domenec Torrent Sivasspor’da Dümeni Alabilir

Halihazırda Rıza Çalımbay’ın çalıştırdığı Sivasspor’da ise ayrılık rüzgarları esiyor. Çalımbay ile yollarını ayıracağı iddia edilen Sivasspor İspanyol teknik direktör ile anlaşabilir. Ortaya atılan sürpriz iddia Torrent’in maçları seyretmesiyle güçlendi. Hocanın Galatasaray’a veda ettikten bu yana hiçbir takımı çalıştırmadığı da detaylar arasında yer aldı. Beşiktaş – Sivasspor maçını yakın tribünden izleyen teknik adam yardımcıları ile birlikte görüntülendi.

Tahminler ise Sivas ekibinin yakında bir değişiklik yapacağını gösteriyor. Süper Lig başladığından bu yana Sivasspor henüz hiç galip gelemedi. Son altı karşılaşmada dört beraberlik alan ekip sahalardan iki yenilgiyle ayrıldı. Sivasspor kurmaylarının yakın zamanda teknik direktörüne veda edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Domenec Torrent Teknik Direktör İstatistikleri

Fatih Terim’den sonra göreve gelen Torrent Galatasaray ile toplamda 22 maçta boy gösterdi. Süper Lig ve Avrupa Ligi bünyesinde oynanan maçlarda İspanyol teknik adam ekibiyle 7 kez galip geldi. Hocanın Galatasaray karnesinde 10 yenilgi ve 5 de beraberlik bulunuyor. Daha önce Serie A CR Flamengo ile çalışan 60 yaşındaki teknik direktör burada 15 zafer ve 6 yenilgi istatistiği yakaladı.

Torrent, CR Flamengo öncesinde 2019 sezonunda New York City FC’nin başına geçti ve 43 maça çıktı. Bu süreçte hoca istatistiklerine 21 zafer, 11 beraberlik ve 11 yenilgi yazdırdı. İlerleyen süreçte kendisinin Süper Lig’e dönüş yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor. Sivasspor maçında görünen hoca yakın zamanda ekibin yeni teknik adamı olarak duyurulabilir.