Fatih Karagümrük Süper Lig’den Çekilebilir

Süper Lig’in Istanbul ekiplerinden Fatih Karagümrük’ün ligden ayrılma riskiyle karşı karşıya kaldığı öne sürüldü.

2022-2023 sezonu öncesi futbol gündeminde bomba etkisi yaratan iddiaya göre Fatih Karagümrük ligden ayrılmayı planlıyor. Fatih ekibinin saha ve tesis problemi yaşadığı da detaylar arasında yer aldı.

Ligdeki Istanbul ekiplerinin 8’e çıkmasıyla beraber saha problemi baş gösterdi. Aralarında Fatih ekibinin de olduğu birçok kulüp antrenman için sürekli farklı tesislere başvuruyor. Başkan Süleyman Hurma durumun takım üzerinde büyük negatif etkileri olduğunu belirtti.

fatih karagümrük

“Ben İş Adamı Değilim”

Başkan konu hakkında sitem ederek saha problemleri hakkındaki konuşma yaptı.

Sürekli antrenman için farklı statlarda oynuyoruz. Bir Vefa Stadı’na bir Olimpiyat Stadı’na gidiyoruz. Bir futbol kulübü için saha ve tesis olmazsa olmazdır. Bu böyle devam ederse takımı bırakırım, ben bu işin adamı değilim.”

 “Eğer stat işini beceremezsem işi bırakmayı düşünüyorum. Ben sürekli olarak stat probleminne kafa yoruyorum. Bu durum transferleri de futbolcuların psikolojilerini de etkiliyor.”

Arnavutköy’de tahsis edilen bir tesisin yanı sıra Fatih Karagümrük’ün hala devam eden bir saha problemi bulunuyor. Başkan Hurma’nın konu hakkında oldukça üzgün olduğu ve takım başkanlığını devretmeyi düşündüğü belirtildi.

Devletten Yardım İstedi

Önceki sezonda karşılaşmalarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayan VavaCars Fatih Karagümrük, ilerleyen günlerde saha problemini çözemezse ligden ayrılabilir. Saha problemi için devlete seslenen başkan “Arsa alacak gücümüz yok fakat devlet bu konuda bize yardımcı olabilir” ifadelerini kullandı.