jorge jesus

Fenerbahçe Jorge Jesus Dönemine Hazırlanıyor

Fenerbahçe Jorge Jesus görüşmelerinde yeni bir boyuta geçti. Fiziksel görüşmelerden sonra 67 yaşındaki teknik adamın şartları belli oldu.

Portekizli çalıştırıcı henüz sarı-lacivertli ekiple imzayı atmadı. Fakat geçtiğimiz aydan bu yana devam eden görüşmelerden sonra imza tarihi oldukça yaklaştı. İkinci görüşmeden sonra Jorge Jesus’un Fenerbahçe’den 30 milyon Euro’luk transfer bedeli istediği belirtildi. 26 Nisan’dan bu yana görüşmelere hız veren taraflar arasında maaş için ilk teklif 5 milyon Euro oldu.

Başkan Ali Koç’un 5 milyon Euro’luk teklifine karşı Jesus’tan 10 milyon Euro cevabı geldi. Ekibine ve kendisine toplamda 10 milyon Euro ödeme isteyen Jorge Jesus ilk görüşmede Fenerbahçe başkanıyla anlaşamadı. Portekiz Cumhurbaşkanı’nın katıldığı yemekte Ali Koç başka bir görüşme için randevu aldı.

Fenerbahçe Jorge Jesus

Jorge 7 Milyona Düştü

Ekibiyle beraber son olarak Benfica’yı çalıştıran Portekizli teknik adam burada 8 milyon Euro maaş aldı. Fenerbahçe’den başta 10 milyon Euro isteyen çalıştırıcı Ali Koç ile ikinci görüşmesinde 7 milyondan kapıyı açtı. Sarı-lacivertli başkanın teklifi ise 6 milyon Euro oldu.

7 milyondan düşmeyen tecrübeli hoca aynı zamanda 30 milyon Euro transfer bütçesinin altını çizdi. Hedefi Şampiyonlar Ligi olarak belirleyen teknik adam Fenerbahçe’nin transfer çalışmalarında esnek bir bütçeye sahip olmasını istiyor.

Karagümrük Maçı Kararı Etkileyecek

Fenerbahçe ile çalışmaya sıcak bakan ve takımı takip eden Jesus Karagümrük maçını izleyecek. Eğer Kanarya Fatih Karagümrük ekibini yener ve ikinciliğini korursa transfer nihayet tamamlanabilir.

Fenerbahçeli kurmayların takımın başına getirmek için canla başla çalıştığı teknik adama 3 yıllık teklif götürüldü. Geniş bir şart listesi olan Jorge Jesus ise “Ancak 1 yıllık sözleşme imzalarım” dedi.

Uzun bir süredir sarı-lacivertli Süper Lig devini köşede tutan hocanın gönlünde ise Flamengo var. Bu süreçte birçok ekipten teklif alan kurt direktörün adı birçok takımla anıldı. Sarı-lacivertli camianın yüzü teknik direktör konusunda iki sezondur gülmüyor. İsmail Kartal ile müthiş bir performans gösteren taraftarlar ise İsmail Hoca ile yola devam etmek istiyor.