Fenerbahçe

Fenerbahçe Süper Lig Kadrosunda 3 Eksik

Fenerbahçe TFF’ye bildirdiği kadroda üç ismi eksik bıraktı. Fenerbahçe Süper Lig kadrosuna alınmayan isimler TFF tescil lisesine eklenmedi. Kadroya dahil edilmeyen isimler ise taraftarın dikkatini çekti.

Sarı-lacivertli Süper Lig devi, UEFA Avrupa Ligi kadrosunda yer vermediği isimleri yine eksik bıraktı. Fenerbahçe Süper Lig kadrosunda Mauricio Lemos, Filip Novak ve Bruma’nın isimleri bildirilen listede yer almadı. Üç futbolcu da Süper Lig’in ilk yarısında sahaya çıkamayacak. Sarı-lacivertlilerin yeni transferlerinden olan Bruma’yı zorlu bir tedavi süreci bekliyor. Hamstring yırtığı tespit edilen Portekizli futbolcu önümüzdeki haftalarda aktif tedavi sürecinde olacak.

Mauricio Lemos, Filip Novak ve Bruma

Kulüpten Açıklama Geldi

Fenerbahçe kadro dışı bırakılan isimler hakkında açıklama yaptı. Futbolcuların tamamen teknik karar doğrultusunda listeye eklenmediği belirtildi.

“A Takımı kadromuzda Armindo Bruma, Filip Novak ve Mauricio Lemos TFF tescil listesine eklenememişlerdir. Kararımız doğrultusunda ismi geçen futbolcularımız bu sezonun ilk yarısında forma giyemeyeceklerdir. Kararın tamamen teknik sebeplerden verildiğinin altını çizmek isteriz. İsmi geçen futbolcularımız ile davranış yönünde olumsuzluklar bulunmamaktadır.”

Sarı-lacivertli futbolculara kulüpten teşekkür edildi. Dünya Kupası organizasyonundan dolayı yoğun bir mesai yapacak olan Fenerbahçe oyuncularına profesyonelce davranışları üzerine teşekkür etti.

Fenerbahçe’de Transfer İtirafı

Geçtiğimiz süreçte sarı-lacivertli formayla yıldızlaşan isimlerden biri de Güney Koreli Kim-Min Jae oldu. Taraftarın gönlünde taht kuran futbolcu daha sonra Napoli’ye transfer oldu ve İtalyan ekibin formasını aldı. Halihazırda Napoli’de forma terleten Kim-Min Jae’in transfer sürecine dair yeni bir açıklama geldi.

25 yaşındaki oyuncunun menajeri Hoo Lee “Tottenham, Juventus, Inter, Rennes ve Roma’dan teklif geldi. Ekiplerin çoğu Kim ile bizzat masaya oturdu. Fakat biz Kim’in düzenli olarak forma giyeceği sağlam bir ekip istedik. Kararımız Napoli’den yana oldu” ifadelerini kullandı.