erden timur

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’dan İlginç Hamle

Dikkat çeken sözleriyle gündeme gelen Erden Timur bu kez ilginç bir yatırım hamlesi ile gündeme geldi. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Timur, Belçika ekibi Olympic Charleroi’ya büyük çaplı bir yatırımda bulundu. Başkenvekili yatırım sonrası görüşmelerin tamamlanması adına Belçika’ya uçtu.

Erden Timur geçtiğimiz günlerde Belçika 3. Lig’de yer alan Olympic Charleroi ekibine güçlü bir yatırım yaptı. Takımın tesislerine ve altyapısına maddi fırsat sunacağı belirtilen Timur’un aynı zamanda ekibin stadyumuna da yatırım yapacağı detaylar arasında yer aldı.

erden timur

Olympic Charleroi Galatasaray ile İş Birliği Duyurdu

Belçika ekibi ise Erden Timur ile fotoğraf paylaşarak konuya açıklık getiren bir duyuruda bulundu. Galatasaray ile Charleroi arasında yeni bir finansal bağın başlayacağını açıklayan kurmaylar, anlaşmanın sportif bir yönü olduğunu da ekledi. Mohamed Dahmane tarafından yapılan duyuruda aşağıdaki ifadeler yer aldı.

“Olympic Charleroi olarak üstlendiğimiz projemizin Galatasaray’ın ve Erden Timur’un dikkatini çekmesi hem benim için hem de Charleroi camiası için dev bir şans. Kendisi futbol vizyonuyla ilham veriyor. İleri görüşlü ve aklı başında biri bizi keşfetti.”

Timur’un Transfer Harekatı

Enteresan yatırım hamleleri yapan Başkanvekili Timur bir yandan da transfer harekatına tam gaz devam ediyor. Futbol adamı Dodi Lukebakio’nun Galatasaray transferi için çalışmalara hız verdi. Hertha Berlin’in yaklaşık dört yıl önce 20 milyon Euro’ya bünyesine kattığı yıldız sağ kanat yakında Sarı – Kırmızılı formayla sahalara çıkabilir. Yabancı basında yer alan haberlere göre Galatasaray Dodi transferinde oldukça kararlı.

Dodi geçtiğimiz sezon Bundesliga’da 15 karşılaşmaya çıktı. Bu süreçte 7 gol ve 2 asistlik performans gösteren futbolcunun kulübü ile 1.5 yıllık sözleşmesi bulunuyor.