Galatasaray Teknik Direktörde Okan Buruk’u Seçti

Galatasaray kurmayları teknik direktör arayışına Okan Buruk ile son verdi. 48 yaşındaki teknik direktör sarı-kırmızılıların yeni hocası olacak.

Dursun Özbek ve ekibi Galatasaray’ın yeni hocasını bulmak için yerli adaylara yöneldi. Yabancı hocalar ile maliyetler dolayısıyla anlaşamayan yöneticiler cevabı Okan Buruk’ta buldu. Domenec Torrent ile camiayı hüzne boğan sarı-kırmızılılar önümüzdeki sezona 48 yaşındaki teknik direktörle başlayacak. Okan Hoca önümüzdeki 2 yıl boyunca Aslan’ın öğretmenliğini yapacak.

11 Haziran’da düzenlenen olağanüstü genel kurulda alınan kararlar netice verdi. Daha önce Galatasaray forması giyen Okan Buruk ile 2 yıllık anlaşma imzalandı. Buruk’tan ise sözleşmede hiçbir talep gelmedi.

Son olarak Başakşehir ile şampiyonluğunu yaşayan deneyimli teknik direktör 2021’den beri çalıştırıcılık yapmamıştı.

Torrent’in Sözleşmesi Feshedilecek

Galatasaray önce Portekizli teknik direktör ile yollarını resmi olarak ayıracak. Torrent’ten beklediği performansı alamayan kulüp ilk sezon için 1 milyon 225 bin Euro ödeme yaptı. Sözleşme doğrultusunda Domenec Torrent önümüzdeki sezon için 1.5 milyon Euro daha ödeme alacak. Fakat sözleşmenin Galatasaray tarafından feshedilmesi durumunda Torrent bu ödemeyi de cebine koyacak.

Okan Buruk ile anlaşmaya imza atan kurmaylar dikiş tutturamadığı Torrent ile masaya oturup pazarlık yapacak. Hocanın en az maddi hasarla gönderilmesi için görüşmeler yapılacak.

Transfer Bütçesi Belli Oldu

Galatasaray yeni başkanı ve yeni hocasıyla beraber önümüzdeki sezon için transfer bütçesini kurdu. Okan Buruk’u resmi olarak duyuran kulüpte transfer bütçesi 40 milyon Euro olarak belirlendi. Önceki sezonu 13. sırada kapatan Galatasaray bu sezon iddialı bir çıkış yapmak istiyor.

48 yaşındaki yeni teknik direktörüne geniş bir bütçe sunmak isteyen Cimbom transfer görüşmelerine girişti.

okan buruk galatasaray

Hocayla Anlaştıktan Sonra Transfere Hız Verildi

Teknik direktör arayışını sonlandıran sarı-kırmızılılarda transfer çalışmalarına hız verildi. İleri sahayı güçlendirmek isteyen sarı-kırmızılılarda ilk hedef M’Baye Niang oldu. Bordeaux formasını terleten golcü önümüzdeki günlerde Galatasaray ile masaya oturabilir. Senegalli forvetin yanı sıra Omeragic de transfer listesine girdi.

Cimbom Nelsson’a veda etme durumunda savunmaya takviye arayacak. Bu noktada kurmaylar Zürih kadrosunun genç stoperini hedefe aldı. Becir Omeragic için kulüple görüşmek isteyen Galatasaray 20 yaşındaki yıldız için West Ham ile yarışa katıldı. Kurmayların bir sonraki objektifi ise Joao Pedro ile masaya oturmak oldu.

10 numarayı Pedro ile doldurmak isteyen Aslan, diğer iki ekiple beraber Cagliari yöneticileriyle randevu arayacak. Monza’nın da hedefine giren Joao Pedro orta sahada gösterdiği performansla diğer kulüplerin de dikkatini çekti.

Alex Sanchez Transferinde Gelişmeler

Galatasaray Alex Sanchez’i radarına almış ve Şilili hücum oyuncusunu kadroya katmak için düğmeye basmıştı. Aynı zamanda Fenerbahçe’nin de hedefine giren futbolcudan cevap geldi. Barcelona yolcusu olmak isteyen Sanchez’in Galatasaray’a olumsuz yanıt verdiği öne sürüldü.

Sarı-kırmızılılar transfer koşuşturmacasına devam ederken Okan Buruk’un resmi duyurusuna hazırlanıyor.