Galatasaray Yeni Teknik Direktörü Okan Buruk mu Olacak?

Galatasaray’ın teknik direktör tartışmaları sürüyor. Sarı-kırmızılıların yeni hocası Okan Buruk mu olacak? Ortaya atılan iddialara göre Okan Buruk Galatasaray ile çalışmaya hazırlanıyor. Dört ayrı çalıştırıcının adı da takımla beraber anılıyor.

Başkan Burak Elmas’ın idaresinin ibra edilmemesi sonrası Galatasaray’da sular kaynıyor. Sarı-kırmızılılar İspanyol hocası ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Yeni başkanlık seçimlerine gün sayılırken teknik direktör adayları konusunda yeni iddialar ortaya atıldı.

Futbol yorumcusu Oğuz Altay, Okan Buruk ile yaptığı telefon konuşmasından bahsetti. Altay’ın ifadelerine göre Okan Buruk Galatasaray için kolları sıvadı. “Ben Galatasaray için buradayım” dediğini bildiren Altay, Dursun Özbek ile beraber Okan Buruk’un takıma dönebileceğini aktardı.

okan buruk galatasaray

“Adayım Claudio Ranieri”

Seçim öncesi Eşref Hamamcıoğlu başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Hamamcıoğlu kendi teknik direktör adayını da paylaştı. 30 Nisan günü sandığa çıkacak olan kurul üyesi direktör pozisyonu için Claudio Ranieri’nin ismini verdi.

Önceki seçimde topladığı oyla Burak Elmas’ı takip eden Hamamcıoğlu, Domenec Torrent ile yola devam edilmemesi gerektiğini düşünüyor. Sekiz ay önceki seçim sürecinde Ranieri ile masaya oturan Hamamcıoğlu, görüşmelerde İtalyan çalıştırıcı ile anlaşmaya varmıştı. 70 yaşındaki teknik adamın da Galatasaray’a sıcak baktığı öğrenildi.

Teknik Direktör Listesi Açıklandı

TV100’deki futbol programında Dursun Özbek’in teknik direktör adayları da açıklandı. Başta Okan Buruk’un olduğu listede Erden Timur ve Rezan Epözdemir de yer aldı. Altay’ın okuduğu adaylar listesinde Ahmet Ocaklı ve Abdurrahim Albayrak da bulunuyor.

Adaylar arasından pozisyonu alma ihtimali en yüksek olan isim Okan Buruk oldu. “Her şartta ben Galatasaray için varım” diyen Buruk önümüzdeki süreçte Aslan’ın yeni hocası olabilir.

Ertem Şener ve Oğuz Altay’ın aktardıklarına göre Fatih Terim de takıma geri dönecek. Ertem Şener, Fatih Terim’in Sportif A.Ş.’nin başında görev alacağını aktardı.