Galatasaray’da Erick Pulgar Fiyaskosu

Galatasaray Erick Pulgar için kasasından 12 milyon TL çıkaracak. Geçtiğimiz ara transfer sürecinde kadroya katılan futbolcu takıma geldiğinden beri sadece 5 maçta görev yaptı.

Fiorentina’dan transfer edilen Şilili futbolcu hiçbir maçta tam süre alamadı. Bu konuda üzgün olduğunu belirten Pulgar takıma geldiğinden beri ancak 5 kez forma hakkı aldı. Burak Elmas’ın inisiyatifi ile transfer edilen orta saha bu süreçte etkili bir performans gösteremedi.

28 yaşındaki orta sahadan 5 maçlık performansta gol ya da asist de gelmedi. Pulgar Alanyaspor – Galatasaray maçında da ancak 8 dakika süre aldı. Sonraki maçlarda oyuncunun saha mesaisi 60 dakikayı geçemedi. Galatasaray – Dinamo Kiev dostluk maçında toplamda 46 dakika süre alan futbolcu ikinci yarıda da maçtan alınmıştı.

erick pulgar galatasaray

Yarım Sezonun Faturası 12 Milyon TL

Futbolcu geçtiğimiz süreçte 90 dakikayı dolduramadı. Hem az maçta boy gösteren hem de kısa süre oynayan orta saha, Galatasaray ile 750 bin Euro üzerinden anlaşmıştı. Sezon sonu Pulgar’ın ödeme günüyle beraber yaklaşıyor. 5 maçta forma giyen Fiorentina yıldızı sarı-kırmızılı Süper Lig devinden sezon sonunda tam olarak 11,8 milyon TL almış olacak.

Yönetime Sitem Etti

Futbolcunun Galatasaray’da geçirdiği süreden sitem ettiği öğrenildi. Ara transfer döneminde ekibe katılan orta sahanın yakındığı ortaya çıktı. “Eğer sahaya çıkmayacaksam neden buradayım” diyen Pulgar, Domenec Torrent’in hiçbir planında kendine yer bulamadı. Sahada süre aldığı maçlarda genelde ilk önce çıkarılan isim de kendisi oldu.

28 yaşındaki Şili asıllı orta sahanın takımdaki varlığı merak konusu oldu. 12 milyon TL’yi almayı bekleyen Fiorentinalı futbolcu kiralık süreci bittikten sonra takımına geri dönecek.