Karagümrük’ten Ayrılan Caner Erkin İçin Dev İddia

Fatih Karagümrük ile yolları ayrılan Caner Erkin için dev bir Süper Lig iddiası ortaya atıldı. Asist krallığı ile öne çıkan ve geçtiğimiz süreçte 6 asiste imza atan Erkin’in adı Galatasaray ile anılıyor. 34 yaşındaki deneyimli isim için kulislerinden yeşil sinyaller veriliyor.

Fatih Karagümrük’te asist krallığı kuran Caner Erkin’in Karagümrük sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Futbol kariyerine başka bir ülkede devam etmek istediği ortaya çıkan futbolcu için çeşitli iddialar ortaya atıldı. Daha önce Şenol Güneş ile görüştüğü de öne sürülen futbolcu için en çok ses getiren söylenti ise Beşiktaş ya da Galatasaray birlikteliğini işaret etti.

caner erkin

Caner Erkin İçin Galatasaray ve Beşiktaş İddiaları

Hem Galatasaray hem Beşiktaş ile ismi anılan futbolcu için görüşmeler başladı. Geçtiğimiz süreçte 12 maçta 6 asist kaydeden Erkin için Beşiktaş’ın erken davrandığı öne sürüldü. Futbolcunun Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Şenol Güneş ile görüşmelere olumlu baktığı ve ilerleyen süreçte Siyah – Beyazlı formayı alacağı da iddialar arasında yer aldı.

Bununla beraber futbolcunun adının Galatasaray ile anıldığını da belirtmekte fayda var. Detaylar doğrultusunda Galatasaray, sol bekteki etkisini güçlendirmek istiyor. Bunun için Patrick van Aanholt’u köşeye almak isteyen Sarı – Kırmızılı teknik heyet, bu noktada Caner Erkin takviyesine güveniyor.

Caner Erkin’in Geçmiş Karnesi

Daha önce Siyah – Beyazlılarda forma giyen futbolcu 2016’da 12 karşılaşmaya çıktı. Bu süreçte 6 gol ve 31 asist kaydeden deneyimli isim, Kara Kartal’ın etkili isimleri arasında yeri aldı. Caner Erkin 2016-2017 sezonu şampiyonluğunda Beşiktaş ile beraber kupa kaldırdı.