Berna Gözbaşı

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı Affını İstedi

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı Kayseri ekibinin 14. haftada aldığı mağlubiyetten sonra basın açıklamalarında bulundu. Başkan Berna Gözbaşı 2-1 sona eren Konyaspor – Kayserispor karşılaşmasından sonra affını istedi. Başkanlık görevinden ayrılacağının sinyallerini veren Berna Gözbaşı kritik açıklamalarda bulundu.

  1. haftada Kayserispor, Konyaspor ekibi ile karşı karşıya geldi. Son beş maçında üç galibiyet, bir yenilgi ve bir beraberlik alan ekip son mağlubiyetini Konyaspor karşısında aldı. Geçtiğimiz haftalarda hanesine 23 puan yazdıran Kayseri ekibi Konyaspor karşısında kalesinde 2 gol gördü. Rakip ağları Mecit Hüseyni ile 8. dakikada sarsan Anadolu ekibi araya girmeden 3 puanı kaybetti.

Başkan Berna Gözbaşı ise mücadele sonrası kritik ifadelerde bulundu ve Kayserispor camiasından affını istedi.

Berna Gözbaşı

Kayserispor Başkanı Gözbaşı “Elimden Geleni Yaptım” Dedi

Çarpıcı açıklamalar yapan Gözbaşı maç sonrası uzatılan mikrofonlara aşağıdaki yanıtı verdi.

“Süper Lig’de transfer yasağımıza rağmen bu sene gerçekten üst sıralardayız. Birçok zorluğa rağmen hocamızın ve futbolcularımızın gayretiyle bir yerlere gelmeye çalışıyoruz. Biliyorsunuz, çok zor bir durumdayken başkan olmuştum. Büyük badireler atlatarak Kayserispor’u layık olduğu yerde, ligde tuttum.

Herhalde benim yaptığım katkıyı Kayserispor tarihinde başka hiçbir başkan yapmamıştır. Varımı yok ettim.”

Açıklamalar esnasında gözyaşlarına hakim olamayan Berna Gözbaşı’nın duygusallığı sözlerine de yansıdı.

“Elimden gelen her şeyi yaptım ve kulübün devamlılığı için bütün imkanları sundum. Fakat geldiğimiz noktada benim bu kulüp için yapabileceğim başka hiçbir şey kalmadı. Ben artık şehrin önde gelen isimlerine affımı istediğimi duyurmak istiyorum.”

Bu ifadelerle istifa sinyalleri veren Başkan, sözlerine “45 günlük arada bu şehrin bu kulübe sahip çıkması gerekiyor” dedi.