marcao kavga

Kerem Aktürkoğlu’na Saldıran Marcao İçin Ceza Kesiliyor

Geçtiğimiz akşam Kerem Aktürkoğlu’na yumruk atan Marcao yüzünden taraftar ayaklandı. Futbol camiasınca kınanan Brezilyalı futbolcu takımdan ayrı tutuldu.

2-0’lık Galatasaray galibiyetiyle sona eren Giresunspor – Galatasaray karşılaşmasında herkesi şok eden bir olay yaşandı. Kerem Aktürkoğlu’nun gol fırsatını değerlendirememesi yüzünden Marcao’dan tepki aldı. Buna karşılık Kerem de Marcao’ya susmasını işaret etti.

Bunun üzerine koşarak takım arkadaşına saldıran Marcao, Kerem Aktürkoğlu’na saha ortasında kafa attı. Bununla da yetinmeyen oyuncu takım arkadaşına daha sonra yumruk atmaya devam etti. Saldırıya uğrayan Kerem kenara doğru gelirken, Marcao da kırmızı kart alarak oyundan men edildi.

Futbolcunun takım arkadaşına saldırmasının tam sebebi de sonradan öğrenildi. 25 yaşındaki stoperin Kerem Aktürkoğlu’na saldırırken “kaptan olmadığı halde susmamı söyleyemezsin” gibi ifadeler kullanıldığı belirtildi.

Ayrı Uçak Tutuldu

Galatasaray içerisinde adeta dışlanan Marcao ise takımıyla beraber yolculuk etmekten alıkonuldu. Diğer futbolcuların tepkisine maruz kalabileceğinden dolayı Brezilyalı futbolcu farklı bir uçağa bindirildi.

Sarı-kırmızılı futbolcular olayda Kerem’in tarafını tuttu ve soyunma odasında da saldıran golcüye tepki gösterdi. Tüm takımı tarafından dışlanan futbolcu sarı-kırmızılı camiadan da kınama mesajları aldı. Oldukça basit bir olay yüzünden takım arkadaşına sert saldırılarda bulunan futbolcunun takımdan atılması isteniyor.

Kerem aktürkoğlu'na saldıran marcao cezalandırılacak.

Herkesten Özür Diledi

Sarı-kırmızılı kulüpte heyet toplandı. Yaşanan olaydan sonra Galatasaray kurmayları Marcao’dan 48 saat içerisinde savunma yapmasını talep etti. Genç takım arkadaşına önce kafa sonra da yumruk atan futbolcunun süresiz kadro dışı kalacağı öne sürüldü. Marcao aynı zamanda para cezasına da çarptırılacak.

Futbolcu aynı zamanda PFDK’ya sevk edildi. Daha sonra açıklama yapan stoper önce takım arkadaşından daha sonra da tüm herkesten özür diledi.

“Hakkımda verilecek bütün kararlara saygı duyuyorum fakat sizden tek bir şey istiyorum. Cezamın tek sorumlusu benim. Bu yüzden eşim ve çocuklarımı bundan ayrı tutun ve onların üzülmesine daha fazla sebep olmayın. Onlar bunu hak etmiyor. Kerem başta olmak üzere herkesten çok özür dilerim.”

Brezilyalı futbolcu savunmasını yaptıktan sonra ceza resmi olarak duyurulacak. Kararlar ise Perşembe günü belli olacak.